Hapen aplikimet për RISE! - Business Magazine Albania

Hapen aplikimet për RISE!

Kriteret për aplikim në RISE janë si më poshtë.

Të rinjtë nga 19-35 vjeç nga Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Serbia, në grup të përbërë minimumi nga 2 persona, që kanë:

-Disponueshmërinë për të marrë pjesë në dy trajnime në muaj si dhe takime gjatë 4 muajve të fazës së ideimit, qofshin këto në formatin online ose offline

-Motivim të lartë për të mësuar mbi sipërmarrjen sociale dhe të përfshihen në një program rajonal ndërkulturor

-Ambicjen për të zhvilluar një ide konkrete me impakt social

-Gatishmërinë për të mësuar nga aktorët e tjerë të rajonit

-Të kenë evidentuar të paktën një çështje sociale/mjedisor të cilën duan të zgjidhin

-Maksimumi të kenë punuar me idenë e tyre në një shkallë të vogël/në nivel personal pa u përfshirë në aktivitet biznesi akoma

-Impakti i idesë së tyre është rajonal ose lokal

-Motivim të lartë për të qenë pjesë e programit, mendësinë e një ndryshues sjellësi

dhe përkushtimin për të marrë pjesë plotësisht në 4 muajt e programit të ideimit

– Si ideja zgjidh një çështje kritike sociale/mjedisor

– Nëse ka potencial që ideja të kthehet një sipërmarrje e qëndrueshme

– Të paktën gjysma e ekipit flasin Anglisht.

Linku i dt 10:ora 16.00
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/5857028010?pwd=QjBMcjBWVHZMSDczcVpFZExZaU51QT09

Meeting ID: 585 702 8010
Passcode: N9gBiz

 

Linku i dt 15:ora 16.00 Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/5857028010?pwd=QjBMcjBWVHZMSDczcVpFZExZaU51QT0

Meeting ID: 585 702 8010

Passcode: N9gBiz

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0