Dita e Arbëreshëve dhe Samiti III i Diasporës më 22-23 nëntor në Tiranë - Business Magazine Albania

Dita e Arbëreshëve dhe Samiti III i Diasporës më 22-23 nëntor në Tiranë

Dita e Arbëreshëve dhe Samiti III i Diasporës më 22-23 nëntor në Tiranë
22-11-2023 Join

Në Tiranë më 22-23 nëntor do të zhvillohet Dita e Arbëreshëve dhe Samiti i III i diasporës.

Ky samit organizohet nën kujdesin e Kryeministrit Edi Rama dhe Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme.

MEPJ bëntë ditur se në samit, i cili organizohet në Ditën Arbëreshe do të diskutohet mbi të ardhmen e përbashkët sociale, politike dhe ekonomike të vendit.

Samiti do të mundësojë rigjallërimin e formave konkrete të bashkëpunimit mes vendit amë dhe Diasporës, në promovim të rolit të rëndësishëm të saj në ndërtimin e një udhërrëfyesi për fatin e vendlindjes dhe të farkëtuar për t’i rezistuar sfidave të së tashmes dhe të ardhmes.

Për pjesëmarrjen tuaj, ju ftojmë të regjistroheni këtu

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0