“Coaching skills for entrepreneurs” nga Mireda Thana


Në ditët e sotme kur çdo gjë lëviz me shumë shpejtësi, sidomos për sipërmarrësit, ka një pafundësi gjërash për t’u bërë. Sapo mbarojmë diçka, nisim menjëherë diçka tjetër. Ndonjëherë nisim diçka, pa përfunduar mirë atë që kemi në dorë. Gjithë ky nxitim e ngarkesë na bëjnë ndonjëherë të harrojmë se kush jemi e pse i bëjmë gjërat që bëjmë.

Për të folur më gjatë mbi këtë, me datë 17 dhjetor, Mireda Thana, e cila është “Life Coach” e certifikuar do të jetë me WFNA në një bisedë të hapur për të ndarë përfitimet dhe dobinë e “coaching for entrepreneurs”.

Cilat janë përfitimet e “coaching” për sipërmarrësit? Një “coach” ju ndihmon të përcaktoni objektiva të qartë dhe të veproni drejt tyre, duke ju kujtuar përgjegjësinë që keni ndaj asaj që doni të arrini. Një “coach” inspekton arsyet se pse ju kryeni veprime të caktuara, duke ju ndihmuar të zhvilloni një nivel më të lartë vetë-ndërgjegjësimi si lider.

Mireda është një “coach” e certifikuar që punon me individë dhe ekipe. Ajo është trajnuar nga “Co-Active Training Institute” dhe “Team Coaching University” në Hollandë e Zvicër. Ajo vjen nga një eksperiencë në Marketing dhe Financë dhe është bashkë-themeluese e “Flower Hotel” në Durrës.

Numri i vendeve: 35

Për të rezervuar vendin tuaj konfirmoni në [email protected]

* Në fund të eventit, do të shpërndahet një kupon dhuratë për një seancë coaching me Miredën për të gjithë të pranishmit.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale