Bashkohuni për të mirëpritur Rrezart Lahi, sipërmarrës serial - Business Magazine Albania

Bashkohuni për të mirëpritur Rrezart Lahi, sipërmarrës serial

Rezart Lahi
18-04-2024 18:00:00 Join

Startup Grind mirëpret një sipërmarrës të suksesshëm, Rrezart Lahi.

Dr. Rrezart Lahi është sipërmarrës serial, i fokusuar në shitjen me pakicë dhe Franchising.

Ai themeloi në vitin 1999 INFINITI, i cili u bë zinxhiri më i madh i shitjeve me pakicë në rajon me më shumë se 80 dyqane, të vendosura në Shqipëri, Kosovë dhe Serbi.

Në vitin 2014 krijoi kompaninë e telemarketingut SHOPPING TV dhe themeloi një nga faqet e para gjenerike të E-Commerce Online në Shqipëri www.shoppingtv.al me më shumë se 25.000 artikuj për shitje të menjëhershme.

Në vitin 2020 krijoi disa kompani të tjera lodrash dhe shpërndarjeje si DEPO Distribution, Blue Office, Trend Office.

Në vitin 2024 ai krijoi SMARTVEST, një kapital sipërmarrës për të mbështetur sipërmarrjet fillestare të bizneseve që kishin nevojë për likuiditet ose mbështetje menaxheriale.

Dr. Lahi u diplomua për Gazetari dhe ndër vite punoi si gazetar-kryeredaktor dhe CEO në televizione të ndryshme. Ai studion në Universitetin e Amsterdamit (UVA) për Marketing Politik dhe ka një doktoraturë në Strategjitë e Marketingut. Punoi në Universitetin Shtetëror të Tiranës si pedagog për shumë vite. Ai është i martuar dhe ka 2 fëmijë.

Data dhe ora: E enjte, 18 Prill , 6:00 PM (GMT+02:00)

Adresa: Hilton Garden Inn Tirana – 146 Bulevardi Gjergj Fishta Tirana, 1001

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0