Apliko në programin e akselerimit "We Grow" - Business Magazine Albania

Apliko në programin e akselerimit “We Grow”

We grow
25-09-2022 Join

“We Grow” është një program 4-mujor akselerimi, që do të mbështesë startup-e novatore, digjitale dhe që kanë një projekt zhvillimor të shkallëzueshme. Këto sipërmarrje, të krijuara dhe udhëhequra nga vajza dhe gra në të gjithë Shqipërinë, duhet të kenë për qëllim zhvillimin dhe punësimin e të rejave dhe të rinjve.

Ky projekt akselerimi do të mbështesë dhe do të fuqizojë startup-et e themeluara nga vajzat dhe gratë që në fazat e parë përmes trajnimeve, mentorimit dhe aktiviteteve të rrjetëzimit, duke e shtrirë kontibutin deri në fazat e zhvillimi, testimi dhe lançimi.

INDUSTRITË E STARTUP-EVE QË “WE GROW” MBËSHTET JANË:

  • Shëndetësia
  • Arsimi
  • Marketing & Media
  • Green Tech & Energy
  • Fin Tech
  • HR & Talente
  • Pasuri të paluajtshme
  • Prodhimi & mallrat e konsumit
  • Argëtim
  • Bukuri dhe mirëqenie

Thirrja do të qëndrojë e hapur nga data 25 Gusht 2022 deri më 25 Shtator!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0