Albanian Dreamin’ 2022 – Nxitja e inovacionit në teknologji përmes programeve të fuqizuara nga Salesforce Community dhe ndërtimit të urave nga Komuniteti Trailblazer globalisht - Business Magazine Albania

Albanian Dreamin’ 2022 – Nxitja e inovacionit në teknologji përmes programeve të fuqizuara nga Salesforce Community dhe ndërtimit të urave nga Komuniteti Trailblazer globalisht

Albanian Dreamin’ organizohet nga Salesforce Trailblazer Community Groups Albania dhe Leadership Development Association Balkan për të tretin vit radhazi me një vizion të përbashkët që fuqizon të rinjtë në programet Salesforce, përmes bashkëpunimit, edukimit, rrjetëzimit dhe shkëmbimit të njohurive për të forcuar fuqinë punëtore dhe profesionalizmin në vend.

Albanian Dreamin’ Conference çdo vit sjell një risi të re, AppExchange dhe Demo Jam janë dy tiparet e këtij viti që mbeten për t’u parë në ditën e konferencës (28 maj 2022).

Konferenca Ndërkombëtare e organizuar në Tiranë, Shqipëri!

 • 12 folës VIP nga 10 vende!
 • Mundësuar nga Salesforce Community Albania & LDA Balkan!
 • 1 Konferencë, 300+ pjesëmarrës, 15 vende!

Kjo konferencë ndërkombëtare po sjell në Shqipëri 12 folës VIP në mbarë botën nga 10 vende të ndryshme si mëposhtë:

 • Marissa Dimino Burns – Senior Community Manager at Salesforce (USA)

Keynote Speaker – The power of Trailblazer Community

 • Scott Allan- Sr. Manager, Product Strategy at Salesforce (USA)

Turn Feedback into Features: Voice of the Customer Lessons from Salesforce

 • Frédérique Mounier- Solution Architect at The Adecco Group | Salesforce Golden Hoodie (France)

Bridging the gap for reskilling and new Ohana members

 • Neil Buen – Salesforce MVP | Solution Architect at A5 Canada

From Customer Service Rep to Salesforce Architect: My Journey from Philippines to Canada

 • Vincenzo Scolavina – Delivery Manager & Enxhisa Bici – Salesforce Developer (Italy)

A success story on Fintech Area “Banca Progetto”

 • Jakub Stefaniak – Director of Engineering EU, Salesforce CTA (Poland)

Salesforce Certifications: the path to Certified Technical Architect (CTA)

 • Anna Walach-Dudzic – Salesforce Solution Architect at Aquiva Labs (Poland)

Salesforce DevOps Maturity Matrix

 • Robin Marshall – Salesforce Product Manager at MyWage | Payroll Expert (UK)

Salesforce AppExchange Demojam – MyWage app

 • Enisa Kadrii – Conference Presenter | Principal – North Macedonia

Paneli:

 • Dorian Kane  – Salesforce Consultant at iKons Albania
 • Sara Sali – Lead Salesforce Developer
 • Denisa Cekrezi – Contract Technology Specialist
 • Drini Plaku – Salesforce Technical Manager
 • Brisilda Hitaj – Salesforce Admin & Business Development Specialist

“Albanian Dreamin’ beson se kjo Konferencë luan një rol vendimtar për të ndihmuar të rinjtë të kuptojnë potencialin e tyre, të punojnë me potencialin e të rinjve dhe t’u japë atyre një mundësi për t’u bërë lider dhe krijues i ndryshimeve në komunitetin e tij/saj për të jetuar në një botë ku brezi i ri do të zbatojë aftësitë e ndryshimit për të zgjidhur problemet komplekse të shoqërive tona.”

Burime:  

LDA BALKAN – Leadership Development Association

Facebook LDA: @LDA.BALKAN

Website LDA: https://lda.al/

        Salesforce Trailblazer Community

Facebook: @salesforce.albania

Website: https://dreamin22.sfalbania.al/#

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0