Akseleratori GROWpreneur hap thirrjen për aplikime! - Business Magazine Albania

Akseleratori GROWpreneur hap thirrjen për aplikime!

03-10-2021 Join
GROWpreneur është një program i larmishëm dhe energjik, i dizenjuar sipas parimeve dhe metodave më bashkëkohore të ndërtimit të stratup-eve, inspiruar nga eksperienca Europiane dhe ajo e Silicon Valley. Kjo qasje bashkohet me një protofol të gjerë eksperiencash dhe dijesh të ofruar nga mentorët dhe trajnerët tanë.
GROWpreneur është një zgjedhje e duhur për ata sipërmarrës dhe ekipet e tyre që janë në fazë rritje dhe së paku kanë një Prototip (MVP) ose kanë zhvilluar një Prototip (MVP) si dhe:
1. Kanë tërhequr vëmendjen: ekipi tashmë ka folur me klientët dhe ka një problem të përcaktuar mirë për t’u zgjidhur dhe mundësisht zgjidhja tashmë ka tërhequr disa klientë dhe ka marrë reagimet fillestare të tregut.
2. Kanë dedikim si ekip: ekziston një ekip prej të paktën dy personash dhe ata tashmë kanë bërë përpjekje të mëdha për ta zhvilluar përpara biznesin.
3. Kanë ambicje tregu: ekipi po kërkon të zhvillojë dhe zgjerojë produktet/shërbimet e tyre në nivel kombëtar, rajonal dhe/ose ndërkombëtar.
 
Nëse sipërmarrësit dhe ekipet e tyre plotësojnë përshkrimet e mësipërme janë të ftuar të aplikojnë këtu.
 
Afati i mbylljes së aplikimeve është 3 Tetor 2021
 
GROWpreneur implementohet nga YSB Balkans në bashkëpunim dhe me mbështetjen e EU for Innovation.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0