ETrade Supply: iPhone me i lire do te lancohet kete vit - Business Magazine Albania

ETrade Supply: iPhone me i lire do te lancohet kete vit


Sipas burimeve te ETrade Supply, nje version me i lire i iPhone-it do te lancohet gjate ketij viti. ETrade Supply eshte nje kompani qe furnizon prodhuesit e telefoneve me pjese te ndryshme.
 
Deri tani raportimet e saj kane qene te sakta. Se fundmi kompania kishte pasur pjese te iPhone 5 para lancimit te saj. Megjithate, pervec ketij konfirmimi, burimet e ETrade Supply nuk dhane detaje te metejshme. Nese i referohemi thashethemeve qe qarkullojne muajt e fundit ne boten e teknologjise, iPhone me i lire mund te ngjaje si nje miks mes iPhone 5, iPod touch-it te ri dhe iPod-it klasik.
 
Persa i perket materialeve te perdorura per prodhimin e tij, sipas disa raportimeve, thuhet se telefoni do te jete i perbere me teper nga plastika, duke reduktuar kostot, por njekohesisht duke e bere me pak jetegjate.
 
Gjithsesi, nje iPhone me i lire nuk do te thote domosdoshmerisht se smartfoni do te jete “i lire” ne kuptimin e plote te fjales. Ndoshta cmimi i tij do te jete me i ulet se i iPhone 5. Gjithsesi, ky model i ri mund te renditet ne kategorine e smartfoneve te zakonshem persa i perket specifikimeve dhe cilesise. (PCWorld Albanian)
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0