Eksploroni apartamente me qera për qëndrime të shkurtra në Shqipëri: Duke filluar nga vetëm 20 euro për natë - Business Magazine Albania

Eksploroni apartamente me qera për qëndrime të shkurtra në Shqipëri: Duke filluar nga vetëm 20 euro për natë

Eksploroni apartamente me qera për qëndrime të shkurtra në Shqipëri: Duke filluar nga vetëm 20 euro për natë

Planifikimi i një udhëtimi të paharrueshëm në Shqipëri kërkon vëmendje shtesë për çdo detaj, aq më tepër kur bëhet fjalë për sigurimin e akomodimit të përshtatshëm. Për fat të mirë, MerrJep.al, një platformë e besueshme, ka përdorur burimet e saj për të kryer një analizë të gjerë mbi çmimet e apartamenteve në qytete të ndryshme.  Studimi zbulon një spektër të gjerë opsionesh çmimesh, me akomodime që variojnë nga 20 euro për natë deri në opsione shumë më luksoze 100 euro për natë. 

Vlen të përmendet se këto të dhëna janë nxjerrë nga një studim i mbi mijëra listimeve të apartamenteve me qera në MerrJep.al, të nxitura nga kontributi i vlefshëm i komunitetit të përdoruesve.  Dhe, për shumë udhëtarë, këto pika çmimi përfaqësojnë një mundësi të përballueshme për të përjetuar historinë e pasur, mikpritjen e ngrohtë dhe kulturën e gjallë që ofron Shqipëria. 

5 qytetet më të mira për të gjetur apartamente të lira për qëndrime të shkurtra

1. Tiranë

Çmimet e qerave në Tiranë janë ulur ndjeshëm në krahasim me vitin e kaluar. Si rezultat, tani mund të siguroni një apartament me një dhomë gjumi për afërsisht 20 euro për natë, megjithëse sigurisht, çmimet mund të ndryshojnë në varësi të lagjes suaj të preferuar. Për ata që mendojnë të marrin me qera në Tiranë, lagjet e njohura për të eksploruar përfshijnë Myslym Shyri, Fresku, Kodra e Diellit, Astiri dhe padyshim qendra e qytetit. Secila prej këtyre zonave ofron atraksionet e veta unike.

2. Berati

Ndërkohë që po, çmimet e qerave në Berat kanë pësuar një rritje vitet e fundit, tashmë ka një tendencë të mirëpritur moderimi. Qyteti krenohet me një shumëllojshmëri opsionesh apartamentesh të përballueshme, me qeranë mesatare për një apartament me një dhomë gjumi vetëm 25 euro për natë.Për qeramarrësit që kërkojnë strehim në Berat, disa lagje dallohen si zgjedhje të njohura, si Mangalem dhe Gorica.

Lexo edhe:Njihuni me fituesit e Uplift Albania 2024!

3. Vlora

Sigurisht që do ta përfshinim! Sipas ekzaminimit të MerrJep, ka pasur një rënie mjaft të dukshme të çmimeve të qerave në Vlorë gjatë vitit të kaluar. Qeramarrësit e mundshëm në Vlorë mund të parashikojnë të paguajnë rreth 30 euro për një apartament me një dhomë gjumi, që është pak më i lartë se vitin e kaluar, veçanërisht duke pasur parasysh se nuk jemi ende në sezonin e verës. Kur vjen puna për të zgjedhur një zonë në Vlorë, qeramarrësit kanë mundësi të mahnitshme për të zgjedhur, duke përfshirë Orikumin dhe Radhimën.

4. Gjirokastra

Në Gjirokastër, qeraja mesatare ditore për një apartament me një dhomë gjumi është aktualisht 40 euro, që ia kalon tarifave të qerave të shumë qyteteve të tjera në listë. Nëse jeni duke kërkuar lagje të përballueshme në Gjirokastër, mendoni të merrni me qera në zona si Pazari i Vjetër, Palorto, Manalat apo Cfakë.

5. Shkodra

Çmimet ditore të qerave në Shkodër kanë pësuar një rritje të dukshme, duke u rritur me rreth 5% krahasuar me vitin e kaluar. Dhe ne e kuptojmë pse, e keni vizituar ndonjëherë? Megjithatë, çmimet realisht pritet të ulen në të ardhmen e afërt. Aktualisht, kostoja e qerasë ditore mbetet paksa e lartë, me një apartament me një dhomë gjumi afërsisht 45 euro. Për ata që mendojnë një lëvizje ose një udhëtim të thjeshtë në Shkodër, disa lagje më të përballueshme ofrojnë një sërë opsionesh apartamentesh. Këtu bëjnë pjesë Shiroka, Zdralë dhe Kiras.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0