Eagle Mobile me shpejtesine me te larte te Internetit celular ne Shqiperi - Business Magazine Albania

Eagle Mobile me shpejtesine me te larte te Internetit celular ne Shqiperi


Eagle Mobile ka arritur shpejtesine me te larte 3G ne shumicen e hapesirave publike ne te gjithe Shqiperine. Drejtori i Grupit te Rrjetit te kompanise z. Murat Cakmak, ka deklaruar se tashme pas krahasimit te testeve te kryera nga nje kompani e pavarur per testimin e sherbimit wireless, ka rezultuar se Eagle Mobile ka sinjalin me te shpejte 3.5G ne hotele, kafene, aeroport, plazhe, universitete, qendra tregtare, etj. Testet jane kryer ne 58 qendra publike te njohura e te frekuentuara me shpesh nga qytetaret. 
 
Eagle Mobile ofron teknologjine me te fundit 3G, te quajtur 3.5G, e cila perdor teknologjine Dual apo bartes te dyfishte sinjali radio ne te njejten kohe, dhe bazohet ne HSPA (High Speed Packet Access). Versioni ekzistues i kesaj teknologjie siguron nje shpejtesi te marrjes se sinjalit (downlink speed) deri ne 42.2 Mbps. 
 
Eagle Mobile e demonstroi kete shpejtesi para disa muajsh, duke vertetuar se tashme ka nisur nje epoke e re per sherbimin e internetit me bande te gjere ne celular ne te gjithe Shqiperine. Drejtori i Grupit te Rrjetit ne Eagle Mobile shtoi se kjo shpejtesi e larte  eshte bere e mundur nga perdorimi i linjes se fibrave optike ne te gjitha zonat dhe nepermjet antenave te perbashketa 2G dhe 3.5G. Kjo nenkupton se Eagle Mobile ne perputhje me politiken e kompanise per mbrojtjen e mjedisit, nuk e ka shtuar numrin e antenave. 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0