Delete Me, aplikacioni qe mbron privatesine tuaj - Business Magazine Albania

Delete Me, aplikacioni qe mbron privatesine tuaj


Mes shume apliakcionesh qe ndodhen ne treg, shume prej tyre jane te dyshimta, por ja nje qe eshte shume interesant. Keni privatesine ne rrezik? Rrini te qete me ‘Delete Me’, do te jete e mundur te drejtoni privatesine ne web fale idese se kompanise Abine.

Per disa kohe do te ruani te dhenat tuaja ne rrjet, gje qe eshte bere problem. Sepse kerkohen shume te dhena per qellime tregtare, edhe ne rrjetet sociale me te njohura mesa duket shume shpejt duhet te bejme kujdes se cfare shperndajme dhe se cfare do te behet automatikisht e dhene publike.

Ky aplikacion eshte krijuar qellimisht per t’i dhene nje zgjidhje ketij problemi dhe eshte studiuar per te kerkuar dhe monitoruar rrjetin, domethene atje ku do te shfaqet emri juaj, Delete Me, do ta heqe ose do te kerkoje nje anullim te portalit ku u gjet.

Nje pastrues i rrjetit qe, nese funksionon sic eshte premtuar, mund te behet dicka e shenjte per ata qe i humbin te dhenat ne rrjet. Sigurisht do te behet dhe nje kuti e izoluar per emailet promocionale. Aplikacioni eshte falas per shkarkimin e pare derisa te behet me pagese dhe i disponueshem per pajisjet iOS ne dyqanet Apple.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0