Cristiano Ronaldo i shndërron hotelet e tij në spitale

Cristiano Ronaldo i shndërron hotelet e tij në spitale


Cristiano Ronaldo do t’i shndërrojë hotelet e tij në Portugali, në spitale për të infektuarit me Coronavirus. Ai do të paguajë trajtimet, pagat e doktorëve, infermierëve dhe punonjësve, shkruan gazeta spanjolle Marca.

Që prej javës së ardhshme, pacientët e prekur nga Coronavirus në Portugali, do të kenë mundësi të trajtohen falas në hotelet e futbollistit, që tashmë do të marrin formën e spitaleve.

Edhe në faqen zyrtare të ekipit ku ai luan, Juventus, shkruhet se Cristiano Ronaldo ka vendosur t’i kthejë hotelet që ka në pronësi, në spitale për të ndihmuar në luftën kundër Coronavirus. Ai dëshiron të ndihmojë njerëzit, që po vuajnë nga shpërthimi i virusit.

Cristiano Ronaldo e mori këtë vendim pasi shoku i tij i skuadrës, Daniele Rugani rezultoi pozitiv ndaj testit të Coronavirus.

E përditshmja spanjolle Marca tha se ish-heroi i Real Madridit do të konvertojë markën CR7 të hoteleve në spitale për të kountribuar kundër pandemisë globale.

Gjatë fundjavës, Ronaldo shprehu shqetësimin e tij për përhapjen e koronavirusit dhe u bëri thirrje njerëzve që të ndiqnin këshillat e Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH).

“Bota po kalon një moment shumë të vështirë, i cili kërkon kujdes dhe vëmendje maksimale nga të gjithë ne. Unë po ju flas sot jo si lojtar futbolli, por si një djalë, baba, një qenie njerëzore e shqetësuar me zhvillimet e fundit që po prekin tërë botën”, është shprehur futbollisti, në faqen e tij zyrtare në Instagram.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0