Covid 19- nga 1 Qershori hiqet maska në mjediset e jashtme - Business Magazine Albania

Covid 19- nga 1 Qershori hiqet maska në mjediset e jashtme

maska

Komiteti Teknik ka ndërmarrë disa masa tv tjera lehtësuese pas uljes së theksuar të numrit të të infektuarve me Covid-19.

Komiteti vendosi heqjen e detyrimit për mbajtjen e maskave në ambientet e jashtme nga 1 qershori. Ndërva do të vijojë të mbahet në ambientet e mbyllura dhe në transportin publik.

Orari i lëvizjes shtyhet me një orë, pra deri në ora 23:00. Nga Korriku Komiteti paralajmëron për një shtyrje tjetër me 1 orë.

Klubet dhe diskot do të vijojnë të qëndrojnë të mbyllura, ndërsa muzika në lokale do të lejohet deri në orën 22.

Grumbullimet lejohen deri në 15 persona, nga 10 që lejohen aktualisht.

Lexo: 26 Maj 2021, disa e parë në vend që nuk shënohet asnjë i vdekur nga Covid 19

Në kampionatet sportive, teatro apo shfaqje kulturore do të lejohet tifozeria deri në 30 % të kapacitetit.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0