Çmimi i Filantropisë 2015 - Hapen aplikimet - Business Magazine Albania

Çmimi i Filantropisë 2015 – Hapen aplikimet


Partnerët Shqipëri për të pestin vit rradhazi organizon Çmimin e Filantropisë!

Ky aktivitet i përvitshëm synon të mos lërë në harresë këtë traditë të hershme dhe me vlera duke shprehur mirënjohjen dhe falenderimin tonë për individët, familjet apo bizneset që kontribuojnë për përmirësimin e cilësisë së jetës në shoqërinë ku jetojmë. Vlerësimi dhe stimulimi i një aktiviteti të tillë mbetet i rëndësishëm për dimensionin human dhe ekonomik që ai mbart.

 

Ftojmë të gjithë aktorët shoqërorë në Shqipëri dhe jashtë saj të marrin pjesë me propozimet e tyre për individë dhe subjekte që kanë dhënë dhe japin kontributin e tyre në të mirë të komunitetit dhe zhvillimit të tij në Shqipëri.

 

Cmimi-Filantropise-2015-businessmagAl-partneret

 

Partnerët Shqipëri inkurajon të bëhen pjesë e këtij konkurimi ata individë dhe biznese të cilët:

Tregojnë ndjeshmëri dhe japin kontribut në zhvillimin e komuniteteve lokale, në mbrojtjen e mjedisit, në zhvillimin social e ekonomik;

Mbështesin në mënyrë të vazhdueshme ose të paktën prej një periudhe jo më pak se 12 mujore organizata jofitimprurëse, institucione, komunitete, individë, në ndihmë të një të mire të përbashkët;

Ushtrojnë veprimtarinë e tyre në mënyrë të ligjshme dhe me standarte etike përkundrejt komunitetit, mjedisit apo personelit të kompanisë që drejtojnë;

Demostrojnë rezultate të qarta dhe të matshme të kontributit të tyre, përsa i përket kontributit të dhënë deri në momentin e aplikimit;

Kanë një mbulim gjeografik lokal ose kombëtar në aktivitetin e tyre filantropik.

cmimi-filantropise-logo-BusinessMagAl

Kategoritë për të cilat mund të bëni propozimet tuaja për Çmimin për Filantropinë janë:
Çmimi për Kompani me Kontribut në Nivel Kombëtar
Çmimi për Kompani me Kontribut në Nivel Lokal
Çmimi për Kontributin si Individ

 

Kompanitë dhe individët mund të propozojnë veten ose të nominohen nga të tjerë.

 

Vlerësimi për propozimet do të bëhet nga një juri me përfaqësim gjithpërfshirës nga sektori i shoqërisë civile, medias dhe institucioneve mbështetëse me programe zhvillimi ekonomik dhe social në Shqipëri. Çmimet do të shpallen në një aktivitet publik që Partnerët Shqipëri do të organizojë në muajin Dhjetor 2015. Ky Çmim mbështetet nga Rockefeller Brothers Fund.

 

Për të dhënë propozimin tuaj plotësoni formularin që e gjeni online në http://www.partnersalbania.org/formulari_per_cmimin_e_filantropise_2015.doc dhe dërgojeni me email në adresën: partners@partnersalbania.org, ose mund ta dorëzoni dorazi ose me postë në adresën e PSh:
Rruga Sulejman Delvina, N.18, H.8, Ap. 12, Njësia Bashkiake 5, Kodi Postar 1022, Tiranë, Kutia Postare (PO Box) 2418/1, Tiranë.

 

Afati i fundit për dërgimin e propozimeve është data 2 Nëntor 2015!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0