BlackBerry sjell platformen e tij te komunikimit (BBM) tek iOS edhe Android - Business Magazine Albania

BlackBerry sjell platformen e tij te komunikimit (BBM) tek iOS edhe Android


BlackBerry ka lajmeruar se do te sjelle platformen e tij te komunikimit BBM (BlackBerry Messanger) drejt iOS dhe Andriod. BBM do te vije per pajisjet me sistemin operativ iOS 6 dhe per pajisjet qe punojne me Android 4.0 Ice Cream Sandwich dhe me larte.
Aplikacioni do te jete pa pagese dhe gjithashtu do te lejoje komunikimin dhe dergimin e mesazheve midis perdoruesve te platformave te ndryshme BlackBerry, iOS dhe Android.
 
BBM ka 60 milione perdorues mujore aktive, por qe kur ishte ne majen e klasifikimeve bota e mesazheve ka ndryshuar shume.
Nderkohe qe aplikacionet si iMessage apo Facebook Messenger kane me me shume se 100 milione perdorues aktive. Pastaj vjen dhe WhatsApp me me shume se 10 miliarde mesazhe te derguara ne dite.
 
BlackBerry pretendon se BBM eshte me shume se thjesht si chat, ai perfshin grupe, aftesi per te derguar dokumente apo te tjera gjera. Per perdoruesit e platformes kjo mund te jete nje element shume i rendesishem.
Propozimi i sjelljes se BBM tek iOS dhe Android kishte kutpim diku midis 2009 dhe 2010, por tani ne 2013 BlacBerry ka nje barre te madhe, ku duhet ti binde perdoruesit te ndryshojne aplikacion.
 
Thorsten Heins, shefi ekzekutiv i BlackBerry, tha ne deklarate per shtyp se besonte se kishte nje ndryshim te thelle midis BBM dhe konkurruesit te tij WhatsApp, dhe kjo eshte se WhatsApp eshte pa pagese.
Nje nga gjera ku ndoshta BBM duhet te permiresohet eshte PIN. Mbajtja mend dhe gjetja e numrave te perdoruesve te PIN mund te jete pak e veshtire, nderkohe WhatsApp dhe i Message kane nje avantazh ne kete pike. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0