Auto Mita ofron servisin e makinës për të gjithë jetën

Auto Mita

Auto Mita është një kompani, që operon në industrinë e automjeteve në Kosovë. Ajo është importuese dhe distributore ekskluzive e Nissan në Republikën e Kosovës. Që prej datës 15 maj Auto Mita ka prezantuar një ofertë lidhur me sigurimin e makinës. Çdo person që ble makinë pranë ambienteve të kompanisë, përfiton servisin falas, gjatë gjithë jetës.

Kjo ofertë është e vlefshme deri më 15 qershor. Nëse doni të përfitoni prej saj mund të kontaktoni:

Tel: 045 500 588 / 045 645 666

Auto Mita u themelua në vitin 1988 nga inxhinieri z.Blerim Mita, tashmë drejtor gjeneral i kompanisë.

Sot Auto Mita është një nga kompanitë kryesore në auto-industri duke qenë importuesi më i madh në Kosovë me mbi 1000 vetura në vit.

Auto Mita nuk është e vetmja kompani makinash, që ofron bonuse për klientët. Një praktikë të ngjashme, por që lidhet me garancinë e makinës e ka prezantuar Jaguar, në vitin 2010. Kompania lançoi një program të ri garancie, i quajtur Jaguar Platinum Coverage, që shtrin garancitë e automjeteve në pesë vjet / 50,000 milje, ofron mirëmbajtje falas të automjeteve dhe ndihmë 24/7 në rrugë.

E gjithë mirëmbajtja e planifikuar, përfshirë ndryshimet e naftës dhe zëvendësimet e filtrit, janë plotësisht falas gjatë periudhës së garancisë. Mbulimi i Platinumit gjithashtu përfshin disa sende të brendshme të makinës.

Një garanci të tillë e ka ofruar edhe BMW për klientët, e cila zgjat 4 vite. Garancia vlen vetëm për makinat BMW, që ndodhen në Shtetet e Bashkuara.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale