Auto Mita ofron servisin e makinës për të gjithë jetën

Auto Mita ofron servisin e makinës për të gjithë jetën

Auto Mita

Auto Mita është një kompani, që operon në industrinë e automjeteve në Kosovë. Ajo është importuese dhe distributore ekskluzive e Nissan në Republikën e Kosovës. Që prej datës 15 maj Auto Mita ka prezantuar një ofertë lidhur me sigurimin e makinës. Çdo person që ble makinë pranë ambienteve të kompanisë, përfiton servisin falas, gjatë gjithë jetës.

Kjo ofertë është e vlefshme deri më 15 qershor. Nëse doni të përfitoni prej saj mund të kontaktoni:

Tel: 045 500 588 / 045 645 666

Auto Mita u themelua në vitin 1988 nga inxhinieri z.Blerim Mita, tashmë drejtor gjeneral i kompanisë.

Sot Auto Mita është një nga kompanitë kryesore në auto-industri duke qenë importuesi më i madh në Kosovë me mbi 1000 vetura në vit.

Auto Mita nuk është e vetmja kompani makinash, që ofron bonuse për klientët. Një praktikë të ngjashme, por që lidhet me garancinë e makinës e ka prezantuar Jaguar, në vitin 2010. Kompania lançoi një program të ri garancie, i quajtur Jaguar Platinum Coverage, që shtrin garancitë e automjeteve në pesë vjet / 50,000 milje, ofron mirëmbajtje falas të automjeteve dhe ndihmë 24/7 në rrugë.

E gjithë mirëmbajtja e planifikuar, përfshirë ndryshimet e naftës dhe zëvendësimet e filtrit, janë plotësisht falas gjatë periudhës së garancisë. Mbulimi i Platinumit gjithashtu përfshin disa sende të brendshme të makinës.

Një garanci të tillë e ka ofruar edhe BMW për klientët, e cila zgjat 4 vite. Garancia vlen vetëm për makinat BMW, që ndodhen në Shtetet e Bashkuara.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0