Arianna Huffington po largohet nga Huffington Post - Business Magazine Albania

Arianna Huffington po largohet nga Huffington Post‘Huffington Post’ do të jetë pa një Huffington.

Arianna Huffington thotë se ajo është duke dhënë dorëheqjen si kryeredaktore për t’u fokusuar në një startup të ri.

Huffington, nje komentatore konservative, mbikqyri rritjen shpërthyese të blogut online liberal dhe faqes së lajmeve të themeluar në vitin 2015, e cila e çoi të fitonte një ‘Pulitzer’ në më pak se një dekadë.

Huffington, e cila ka qenë kryeredaktore e faqes, tani do të drejtojë një startup të ri të suksesshëm dhe produktiv.

“Une mendova qe ‘HuffPost’ do të ishte veprimi im i fundit,” tha Huffington, “Por kam vendosur të jap dorëheqjen si kryeredaktore e ‘HuffPost-s’ për të vazhduar me aventurën time të re, Thrive Global.”

Huffington Post është tani në pronësi të ‘Verizon Communications’ dhe largimi i saj vjen disa javë pasi Verizon tha se ishte duke blerë pronat e mediave të ‘Yahoo’ për rreth 4.8 miliardë $.

Faqja është e njohur për blogun e saj të famshëm dhe për të bashkuar artikuj nga gazeta të ndryshme dhe burime të tjera. Ne vitin 2012, faqja fitoi çmimin ‘Pulitzer’ për reportazhin kombëtar të serive të tij për historitë rreth veteranëve të plagosur.

 

Burimi: Inc.com

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0