Apple pritet te hedhe ne treg linje te re produktesh - Business Magazine Albania

Apple pritet te hedhe ne treg linje te re produktesh


Apple pritet qe kete vjeshte te lancoje nje linje te re produktesh dhe sherbimesh. Linja e re pritet te hidhet ne treg ne vjeshte dhe pjese e kesaj liste besohet se do te jete nje iPhone 5S, Apple TV, si dhe nje ore e mencur qe do te debutoje ne 2014.
 
Keto jane disa konkludimet te eksperteve te tregut te konsumit elektronik, te cilat jane nxjerre pas prezantimit te rezultateve financiare te Apple, nga drejtori ekzekutiv i kompanise, Tim Cook.
 
Mediat thone se Tim Cook nuk i ka bere saktesisht keto pohime, Cook ka thene se “Apple eshte duke punuar shume ne krijimin e harduerit, softuerit, dhe sherbimeve tjera te mahnitshme, te cilat ne mezi po presim t’i prezantojme ne vjeshte dhe gjate vitit 2014.
 
Cook ka lene te kuptohet se do te punohet ne kete drejtim, pasi ka pohuar se Apple do te krijoje kategori te reja te produkteve. Kane mjaftuar keto deklarata qe analistet te mendojne se cfare mund te jete linja e re per Apple.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0