Apple lancon modelin e ri iPod Touch vetem per 229$ - Business Magazine Albania

Apple lancon modelin e ri iPod Touch vetem per 229$


Apple ka surprizuar te gjithe me lancimin e versioni te ri te iPod Touch, i cili eshte tashme i diponueshem ne Apple Store vetem per 229 $.
Ky model i ri me ekonomik krahasuar me versionet e meparshme qe kushtonin 300 $ ose 400 $ ofrohet per perdoruesit me parametra te reduktuar.
 
Se pari mund te permendim reduktimin e memories e cila eshte vetem 16 GB ndryshe nga iPod-et e meparshem qe ofroheshin ne versionet 32 dhe 64 GB. Gjithashtu ky model nuk suporton kameren cilesore te Apple iSight 5 megapiksel dhe nuk ofrohet me ne disa ngjyra, por eshte i disponueshem vetem prej celiku.
 
Parametrat e ketij iPod-i jane:
– Monitor Retina 4 inc qe suporton teknologjine e prekjes IPS dhe ka rezolucion 1136 x 640 megapiksel
– Procesor dual-core A5
– Sistem operativ iOS 6
– Kamera perballe eshte 1.2MP dhe suporton teknologjine e identifikimit te fytyres
 
Ky iPod eshte i pajisur me nje bateri rezistente qe mundeson plot 40 ore muzike dhe 8 ore video. Pajisja suporton Wi-Fi dhe Bluetooth 4.0. (PCworld Albanian)
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0