Aparati i humbur ne oqean, ne duart e pronareve fale Google +


Google + ne Ameriken e Veriut po ben buje me historine e pabesueshme, qe thekson sesa e fuqishme eshte rrjeti social.  Mark Thompson ishte zhytur ne brigjet e Deep Bay per nje pune kur gjeti nje aparat dixhital reflex Canon EOS 1000D ne fund.

E terhoqi dhe i mori karten SD. Pasi e pastroi mire pa fotot dhe ndertoi jeten qe bente pronari i aparatit. Keshtu publikoi bje postim ne Google + dhe cuditerisht e gjeti.

Ne postimin origjinal te Google + lexohej :”Canon EOS 1000D ne shitje, perdorur vetem nje here nen ujin e Oqeanit Paqesor pergjate nje viti”. Me poshte pastaj shkruhej historia e vertete, qe ishte gjetur nen uje nha Thompson gjate nje zhytjeje.

Thompson ka hequr karten SD pavaresisht se aparati ka qendruar ne uje per mbi nje vit (gusht 2010), pas nje pastrimi te thelle. Keshtu ai shkarkoi 50 foto duke zbuluar se nje familje qe perbehej nga burri, gruaja dhe 2 vajzat ishin me pushime.

Ai zbuloi se pronari ishte nje zjarrfikes ne Kolumbine Angleze dhe skuadra e tij kishte fituar cmimin Pacific Regional Firefit. Natyrisht qe kamera nuk funksiononte dhe mund te ekspozohet ne ndonje muzeum te Canon.

Fale Google + dhe nje kolegu te zjarrfikesit, Thompson gjeti pronaret legjitime dhe i dorezoi materialin. Nje publicitet i mire per Google +,ne kete kohe qe ka nevoje.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale