ALBtelecom njofton ndryshime në ekipin drejtues - Business Magazine Albania

ALBtelecom njofton ndryshime në ekipin drejtues

ALBtelecom ka emëruar Z. Ervin Shpori në pozicionin e Drejtorit të Përgjithshëm (i komanduar). Z. Shpori ka një përvojë 21-vjeçare në ALBtelecom. Që prej janarit të vitit 2014 ai ka mbajtur pozicionin e Drejtorit të Grupit Ligjor, Rregullator dhe Konkurrencës në kompani.

Znj. Irida Bonati është emëruar Zëvendësdrejtore e Përgjithshme. Ajo i është bashkuar kompanisë në vitin 2008 dhe mban pozicionin e Drejtores së Departamentit të Burimeve Njerëzore dhe Çështjeve Administrative.

ALBtelecom dëshiron të përfitojë nga rasti të falënderojë znj. Bilgen Aldan, e cila shërbeu si Drejtore e Përgjithshme e kompanisë gjatë vitit të kaluar, për përpjekjet e saj në drejtim të kalimit të suksesshëm të pronësisë së ALBtelecom dhe për të gjithë kontributin e dhënë në zhvillimin e mëparshëm të kompanisë.

ALBtelecom, në jubileun e vet prej 110 viteve në vitin 2022 numëron 743 punonjës. Me rreth 153,000 linja të telefonisë fikse, 118,000 abonime interneti dhe 66,000 klientë të paketave televizive, kompania është ofruesi më i rëndësishëm i këtyre shërbimeve në Shqipëri. Me 405,000 klientët e saj, kompania është lojtari i tretë më i madh i tregut në Shqipëri në fushën e shërbimeve celulare. Infrastruktura e jashtëzakonshme e telekomunikacionit të ALBtelecom përfshin rrjetin më të madh të fibrave optike prej 4,500 kilometrash dhe 450 stacione celulare të vetat.

4iG, Grupi lider i TIK dhe Telekomunikacionit në Hungari, është zgjeruar në rajon nëpërmjet blerjeve të reja dhe ka njoftuar më 4 mars 2022 blerjen e 80.27 përqind të pronësisë në ALBtelecom, pas miratimit të autoriteteve shqiptare. 4iG gjithashtu ka marrë së fundmi miratimin nga autoritetet shqiptare për blerjen e kompanisë One Telecommuncations në Shqipëri.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0