ABSL Albania, pjesë e forumit ekonomik të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut dhe Gjirit - Business Magazine Albania

ABSL Albania, pjesë e forumit ekonomik të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut dhe Gjirit

forum ekonomik

ABSL Albania  (The Association of Business Service Leaders in Albania) është ftuar në forumin ekonomik PAM EURO-MEDITERRANEAN.  Pjesë e këtij eventi ishte presidentja e shoqatës, Arjodita Mustali.

Asambleja Parlamentare e Mesdheut (AP) organizon, së bashku me Dhomën e Këshilltarëve të Mbretërisë së Marokut, edicionin e parë të PAM Euro- MEDITERRANEAN dhe Gjirit.

Forumi u mbajt më 7 dhe 8 Dhjetor, në qytetin e mirënjohur të Marakesh.

PAM po organizon këtë Forum për të nxitur një hapësirë ​​më të integruar dhe gjithëpërfshirëse për shkëmbimin politik, ekonomik, social dhe financiar midis vendeve euro-mesdhetare dhe të Gjirit, duke siguruar që të gjitha vendet në rajon të adoptojnë praktikat më të mira në mënyrë të qëndrueshme dhe të kujdesshme.

Planifikimi për kalimin drejt energjisë së gjelbër, për të zbutur efektet e ndryshimeve klimatike dhe për të rritur pavarësinë energjetike të rajoneve, ishin ndër temat kryesore tëë trajtuara në këtë forum.

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0