“2019 është viti i dështimeve”. Ja cilat do të jenë shenjat më me fat të horoskopit


“2019 do të jetë një vit që promovon ndryshime radikale, dështime.”  Thënë kjo nga Paul Fox, i cili për ‘Corriere della Sera’ përshkruan vitin që vjen me anë të yjeve.

Për Shigjetarin do të jetë një vit interesant. Ata nuk e lejojnë veten të bien poshtë dhe mendohen dy herë përpara se të veprojnë. Gjithashtu dhe Luani e Peshqit, do të kenë një vit të mirë, sidomos nga ana emocionale dhe familjare.

Gaforret do të përballen me vështirësi këtë vit, duke pasur parasysh pozicionin e Saturnit. Por gjëja më e mirë që do t’i ndodhë Gaforres këtë vit është fillimi i një biznesi apo një blerje të rëndësishme, e cila do të sjellë mbarësi e do të jetë vendimtare.

Shumë njerëz janë skeptikë për vërtetësinë e horoskopit, madje dhe vetë astrologu i famshëm fillimisht e ka mohuar atë dhe ka luftuar për ta “shkatërruar”.

Horoskopi ju udhëzon vetëm për tendencat e mundshme, ndaj këtë vit e keni vetë në dorë të ndryshoni për mirë duke lënë pas gabimet e vitit të kaluar.

/HuffingtonPost

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale