Zbulim i ri në Mars! NASA del në një konferencë live
Përditësuar së fundmi: 07/06/2018

Zbulim i ri në Mars! NASA del në një konferencë live

Share
nga Neada Muçaj
Qer 07, 2018

NASA ka zbuluar disa rezultate të reja shkencore në Mars dhe agjensia do t’i publikojë këto zbulime sot në orën 2 të mesditës në një konferencë të drejtpërdrejtë.

Me herët këtë javë, NASA njoftoi se Curiosity rover kishte filluar të analizonte disa mostra nga planeti Mars, për herë të parë pas më shumë se një viti.

Sipas spekulimeve, NASA do të zbulojë edhe misterin nëse vërtet ka jetë aliene në këtë planet.

Ngjarja do të trasmetohet në televizionin NASA dhe në faqen e internetit të agjencisë. Publiku gjithashtu mund të dërgojë pyetje nga rrjetet sociale duke përdorur hashtagun #askNASA.

/Express