Xiaomi lançon biçikletë elektrike në Kinë - Business Magazine Albania

Xiaomi lançon biçikletë elektrike në Kinë


Kompania kineze Xiaomi është duke lançuar një biçikletë elektrike që paloset për rrugët e mbushura plot. Mi QiCycle Electric Folding Bike nuk është zhvilluar nga vetë Xiaomi, por nga iRiding, një kompani Taiwanese e mbështetur nga Xiaomi.

Me një çmim prej $ 455 (2,999 juan), ajo është në dispozicion vetëm në Kinë, ndërsa nuk ka asnjë fjalë në lidhje me lançimin e saj në vende të tjera. Biçikletat elektrike janë biznes i madh në Kinë, me shitjet vjetore që tejkalojnë atë të makinave.

Biçikletë-Elektrike-Xiaomi-Businessmag

“Sa më shumë njerëz të shkojë në skaj të qyteteve dhe qytezave, bllokimet e trafikut bëhen më keq. Shumë njerëz do të përzënë makinat e tyre në qendër të qytetit për kur shkojnë në punë”, thotë Xiaomi në deklaratën e tij.

Biçikletë-Elektrike-Xiaomi-Businessmag

/TechSot.Al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0