WhatsApp më në fund ju lejon të dërgoni çdo lloj dokumenti
Përditësuar së fundmi: 15/07/2017

WhatsApp më në fund ju lejon të dërgoni çdo lloj dokumenti

Share
nga Anerola Torollari
Kor 15, 2017
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Versioni më i fundit i WhatsApp për Android dhe iOS ka shtuar një funksionalitet të ri të dobishëm: mundësinë për të dërguar çdo lloj dokumenti kontakteve tuaja.

Kjo do të thotë që tani mund të dërgoni MP3 apo çfarëdolloj gjëje tjetër që keni në telefonin tuaj. Funksionaliteti, i cili ishte në testim muajin e kaluar, gjithashtu punon edhe për klientët në web.

Lexoni: Aleksandër Bello, shqiptari që punon prej dy vitesh në kompaninë globale, WhatsApp

Përveç kësaj, tani do të jeni në gjendje të zgjidhni fotot dhe videot drejtpërdrejt nga ekrani i kamerës, falë një karuseli të ri të imazheve nga galeria juaj në atë ndërfaqe.

Është gjithmonë mirë që të shohësh WhatsApp ngadalë, por me siguri të arrijë deri te shërbimet më të pasura me mesazhet. Kohët e fundit ka shtuar suport për filtrat dhe albumet e fotografive në iOS, Styles-style Statuses dhe video call. Aplikacioni pritet t’u mundësojë përdoruesëve në Indi që të bëjnë shumë shpejt pagesa; Shpresojmë se nuk do të duhet të presim gjatë për ta testuar këtë funksionalitet.

Lexoni: WhatsApp vjen tashmë me një risi për bizneset

Funksioni i ri i shpërndarjes së dokumentave po fillon me versionet më të fundit të WhatsApp – si për Android ashtu edhe për iOS.

burimi: thenextwebEvente

Communication Skills Station

Maj 26, 2018
11 AM - 2 PM

Konferenca Spark.me 2018

Maj 26, 2018
në orën 09:00 AM - 27 Maj në 07:00 PM

Auto Sallon Tirana 2018, Edicioni i 3-të & Automotive Forum

Maj 31, 2018
6:00 PM - 9:00 PM, 1-3 Qershor, ora 10:00 AM - 8:00 PM

I do Real Estate – nga Eglent Bici

Qershor 7, 2018
10 AM - 12:30 PM

Startup Grind Europe Conference

Qershor 13, 2018
8 AM - 6 PM