Vjen në 1 Nëntor Konventa e II-të për menaxher të shitjes: “Suksesi është qëllimi yt”


Pas suksesit shumë të madh që pati Konventa e Parë e Menaxherëve të Shitjes e mbajtur vitin e kaluar për herë të parë në Kosovë, këtë vit organizohet Konventa e dytë e shumëpritur për shitje dhe komunikim “SUKSESI ËSHTË QËLLIMI YT” nga trajneri i shitjes Denis Gafuri më datën 1 Nëntor në Hotel Venus Prishtinë.

Organizim ky, i cili pritet të jetë i jashtëzakonshëm dhe më madhështor, për më shumë, këtë vit janë përzgjedhur të jenë të pranishëm folës mjaft të shquar në botën e shitjes nga Zvicra , Sllovenia, Shqipëria, Maqedonia si dhe shumë sipërmarrës dhe ekspertë të tjerë të suksesshëm vendor, të cilët do të jenë të pranishëm për të shpalosur eksperienca dhe për të shfaqur modelet e suksesit të tyre.

Kjo konventë paraqet një mundësi shumë të mirë për vetëpërmirsim duke marrë parasysh që një organizim i tillë është shumë i nevojshëm për menaxherët e shitjes, të marketingut, resurseve humane, drejtorët ekzekutivë, sipërmarrësit, pronarët e kompanive, punonjësit e nivelit të lartë dhe të mesëm, profesionistët dhe udhëheqësit e ekipit.

Konventa përmban momente zbavitëse, befasira, sfida e diskutime bashkëpunuese, të cilat do të ndikojnë në krijimin e një baze dhe themelimin e një ideje që garanton suksesin e pjesëmarrësve në të ardhmen.

Për më shumë informacion rreth konventës, çmimeve të biletave dhe ofertave klikoni në linkun: http://salesconvention.biz/

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale