Video me kualitet më të lartë. Youtube zgjeron shërbimet në paketën “Premium”. - Business Magazine Albania

Video me kualitet më të lartë. Youtube zgjeron shërbimet në paketën “Premium”.

Një numër i përdoruesve të YouTube kanë raportuar një opsion të ri për cilësinë e shfaqjes së videos brenda aplikacionit popullor.

Përveç opsionit bazë të shfaqjes së videos 1080p, tani ekziston një opsion Premium 1080p.

Zyrtarët i thanë The Verge se YouTube po teston cilësinë e re të shfaqjes së videos dhe opsioni është aktualisht i disponueshëm për një numër të kufizuar abonentësh YouTube Premium.

Opsioni i ri ofron një shpejtësi të përmirësuar të biteve në krahasim me ekranin standard 1080p, me më shumë informacion për piksel, të gjitha së bashku duke ofruar një përvojë më të mirë të shikimit të përmbajtjes.

Opsioni i përmirësuar 1080p aktualisht është vetëm në fazën e testimit, por ekziston mundësia që ai të mos miratohet nga YouTube.

Nëse miratohet, do të ofrohet vetëm për përdoruesit e YouTube Premium. Ky shërbim abonimi kushton 12 dollarë në muaj për llogaritë individuale, ose 23 dollarë për një plan familjar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0