Vendet më të mira për të qenë një sipërmarrës - Business Magazine Albania

Vendet më të mira për të qenë një sipërmarrës


Vendi në Europën Qendrore kryeson renditjen globale të vendeve më të mira për të qenë një sipërmarrës – edhe pse disa kontinente janë më shumë të përfaqësuara në këtë listë.

Indeksi, i hartuar nga Universiteti Wharton dhe firma kërkimore të tregut Y & R, konsideron një gamë të gjerë të faktorëve për të krijuar renditjen e “vendeve më të mira”, duke përfshirë sipërmarrjen, cilësinë e jetës, lidhjen, nivelin e arsimit, aftësitë e fuqisë punëtore, transparencën dhe infrastrukturën.

Këto janë 9 vendet më të mira për të qenë një sipërmarrës:

/BusinessInsider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0