Vëllai i Pablo Escobar lançon telefonin e palosshëm, me çmim prej 349 dollarë


Vëllai i Pablo Escobar, Roberto, po mbyll një vit të ngarkuar dhe të çuditshëm me një njoftim befasues: Kompania e tij Escobar Inc., ka lançuar një smartphone të palosshëm në të dy modelet, 128 GB dhe 512 GB.

Modeli 512 GB shitet për 499 dollarë.

Ndërkohë, Galaxy Fold i njoftuar në fillim të këtij viti kishte një çmim fillestar prej gati 2,000 dollarë. Ky është i njëjti çmim me pakon Cadillac të Macbook Pro 13”.

Telefonat e palosshëm ende kanë disa mangësi të mëdha – jo për shkak të dizajnit ose mungesës së vëmendjes ndaj detajeve, por sepse çdo teknologji e re do të duhet të përsëritet dhe të përmirësohet.

Modeli i kompanisë Escobar gjithashtu përfshin një ekran plotësisht fleksibël.

Escobar Fold 1 ka një skaj shumë të trashë dhe të rrumbullakosur.

Dhe me 320 gram, është plotësisht dy herë më i rëndë se Samsung Galaxy S10 ose Google Pixel 4, dhe 60 gram më shumë se Galaxy Fold.

Cnet

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale