Vëllau i Pablo Escobar lançon telefonin e palosshëm
Përditësuar së fundmi: 04/12/2019

Vëllai i Pablo Escobar lançon telefonin e palosshëm, me çmim prej 349 dollarë

Share
nga Eridon Elshani
Dhj 04, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Vëllai i Pablo Escobar, Roberto, po mbyll një vit të ngarkuar dhe të çuditshëm me një njoftim befasues: Kompania e tij Escobar Inc., ka lançuar një smartphone të palosshëm në të dy modelet, 128 GB dhe 512 GB.

Modeli 512 GB shitet për 499 dollarë.

Ndërkohë, Galaxy Fold i njoftuar në fillim të këtij viti kishte një çmim fillestar prej gati 2,000 dollarë. Ky është i njëjti çmim me pakon Cadillac të Macbook Pro 13”.

Telefonat e palosshëm ende kanë disa mangësi të mëdha – jo për shkak të dizajnit ose mungesës së vëmendjes ndaj detajeve, por sepse çdo teknologji e re do të duhet të përsëritet dhe të përmirësohet.

Modeli i kompanisë Escobar gjithashtu përfshin një ekran plotësisht fleksibël.

Escobar Fold 1 ka një skaj shumë të trashë dhe të rrumbullakosur.

Dhe me 320 gram, është plotësisht dy herë më i rëndë se Samsung Galaxy S10 ose Google Pixel 4, dhe 60 gram më shumë se Galaxy Fold.

Cnet