Vapa e madhe po bën që të shpërthejnë celularët Samsung - Business Magazine Albania

Vapa e madhe po bën që të shpërthejnë celularët Samsung

Vapa e madhe po bën që të shpërthejnë celularët Samsung

Korriku ishte një nga muajt më të nxehtë  në pjesën më të madhe të Evropës. Mbretëria e Bashkuar në veçanti është goditur nga një valë e fortë të nxehti me temperatura mesatare më të larta se ato në dekadat e fundit. Natyrisht, ishte e vështirë për njerëzit që përgjithësisht nuk ishin mësuar me një nxehtësi kaq të fortë. Bateritë e telefonave duket se e kanë të vështirë të përballen edhe me temperaturat e larta. Një YouTuber i njohur vuri në dukje se bateritë në tre nga telefonat e tij Samsung “shpërthyen” për shkak të valës së të nxehtit. Megjithatë, mund të ketë më shumë nga sa duket.

Arun Maini është një YouTuber shumë i njohur, i cili rishikon në mënyrë rutinore smartfonët nga Samsung dhe prodhues të tjerë. Ai ka bërë me dije se 3 celularë të tij Samsung kanë shpërthyer për shkak të temperaturave të larta.

 

Arun Maini tha se bateritë e Samsung Galaxy S6, Galaxy Note 8 dhe Galaxy S10 u zmadhuan shumë, duke nxjerrë nga vendi kapakun.
Por, Maini nuk është i vetmi. Shumë të tjerë në Britaninë e Madhe kanë treguar në rrjetet sociale se celularët e tyre Samsung janë nxehur shumë, edhe duke mos u përdorur. Në vitin 2016, celularët Samsung Galaxy Note 7 patën raste shpërthimesh, duke shkaktuar 112 zjarre në Angli. opeaixy.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0