Vala sjell oferten verore! Vetem 8.99 euro per dy jave pushime ne bregdetin shqiptar - Business Magazine Albania

Vala sjell oferten verore! Vetem 8.99 euro per dy jave pushime ne bregdetin shqiptar


Operatori mobil Kosovar ne pronesi te Telekomit vendas, Vala, diten e sotme shenoi edhe startin e nje muaji te “nxehte” per tregun e telekomunikacionit ne Kosove. Si duket Vala po shtyn konkurrentet drejt limiteve me lançimin e produkteve te reja dhe implementimin e teknologjive te reja. Viti 2015 duket te jete mjaft intensive sidomos me emerimin ne krye te kesaj kompanie te Agron Mustafes.

Risia me e fundit e ketij operatori jane dy oferta te reja per abonetet qe destinacion te tyre kete vit kane bregdetin shqiptar. Per kujtese, Vala dhe Eagle Mobile nenshkruan me pare nje memorandum mirekuptimin duke rrezuar barrierat roaming mes dy shteve dhe specifikisht mes dy operatoreve. Jane pikerisht dy ofertat e reja qe perfitojne nga kjo marreveshje dhe behet fjale per pakot Vera1 dhe Vera2.

Oferta Vera1 ka nje afat kohor perdorimi prej 15 ditesh dhe me nje kosto prej 8.99 Euro permban 60 minuta bisede, sms pa limit dhe internet 4GB.

Oferta Vera 2 permban gjysmen e asaj qe ofron Vera 1, çka do te thote se abonetet do te kenie 30 minuta bisede per te konsumuar, 2 GB internet dhe sms pa limit. Ndersa ata qe nuk kane zgjedhur per te blere asnje nga keto pako do te tarifohen 10 cent per minute.

“Kemi arritur qe te ofrojme nje produkt sa me te mire veror per pushuesit dhe me nje çmim shume te pranueshem per ata qe shkojne te pushojne. Po hedhim ne treg pako, te cilat vetem nje vit me pare do te kushtonin dhjetera here me shtrenjte apo qe nuk kane ekzistuar fare. Ne kushte normale 60 minuta bisede do te kushtonin se paku 48 euro”, tha shefi ekzekutiv i PTK-se, Agron Mustafa.

Siç e vume ne dukje edhe me lart, kjo nuk eshte hera e pare qe operatori Vala sjell risi ne tregun Kosovar. Ishte vete shefi ekzekutiv qe gjate dites se sotme ne nje fare menyre konfirmoi se Vala do te vazhdoje me tej me te reja duke thene se po punonin per te nenshkruar marreveshje te tilla edhe operatoret e shteteve te tjera fqinje si Maqedonia apo Mali i Zi.

Duam te veme theksin tek limiti i internetit qe po ofron Vala i cili eshte i kenaqshem. Nje nivel qe tani po matet edhe me tregun shqiptar te telekomunikacionit qe ka vite qe po ofrohet internet 3G. Vala po ben revolucionin ne ofrimin e sherbimeve mobile sa me cilesore siç eshte 3G dhe 4G. E nese po pyesni si, u kujtojme deri para nje viti qe pakoja me e mire kishte limit prej 500 MB ndersa sot 4GB.

(PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0