Twitter humbet gjysmën e vlerës pas blerjes nga Elon Musk - Business Magazine Albania

Twitter humbet gjysmën e vlerës pas blerjes nga Elon Musk

Drejtori ekzekutiv i Twitter, Elon Musk u ka ofruar punonjësve të kompanisë së medias sociale grante aksionesh, duke e prezantuar vlerën e kompanisë në total 20 miliardë dollarë.

Kështu ka raportuar “The Information”, duke cituar një person që mori emailin që Musk i dërgoi stafit të Twitter.

Vlerësimi i raportuar është më pak se gjysma e 44 miliardë dollarëve që Musk ka paguar për të blerë platformën e mediave sociale, duke treguar për një rënie të vlerës së Twitter.

Lexo edhe: Elon Musk ndan lajmin: Twitter arrin objektivin e rëndësishëm

Musk tha në dhjetor se Twitter është në rrugën e duhur për të qenë “përafërsisht në fund të fluksit të parave” në 2023 pasi reklamuesit kryesorë ulën shpenzimet e tyre në platformën e mediave sociale pas marrjes së miliarderit.

Reuters

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0