Tregu i kriptomonedhave vazhdon të ruajë shkëlqimin, Bitcoin drejt 6,400 dollarëve - Business Magazine Albania

Tregu i kriptomonedhave vazhdon të ruajë shkëlqimin, Bitcoin drejt 6,400 dollarëve


Tregjet e kriptomonedhave vazhdojnë të zhvillojnë vrullin duke rritur vlerën e tyre, sipas Coinmarketcap.

Bitcoin (BTC) ka shkuar mbi 6.300 dollarë, rreth 1.5% më shumë gjatë 24 orëve të fundit, duke u tregtuar në 6.354 dollarë. Kriptomonedha me vlerën me të lartë vazhdon të rritet ditë pas dite.

Ethereum (ETH) është rritur 3.4% në ditë, duke u tregtuar në 448 dollarë. Monedha ka prekur 424$ gjatë javës dhe është ende rreth 10% më e ulët gjatë 30 ditëve të fundit.

Lexoni: Kryeministri i Maltës konfirmon se parlamenti do të miratojë tre ligje në mbështetje të kriptomonedhave

Pas zhytjes në 242 miliardë dollarë më 13 korrik, vlera totale e tregut e të gjitha monedhave kriptike është kthyer në nivelet mesatare mujore, aktualisht në 256 miliardë dollarë.

Staller (XLM) është aktualisht fituesi më i madh në mesin e dhjetë monedhave të para të tregut, me 6.1% dhe tregtohet në rreth 0.218 dollarë. XLM është gjithashtu monedha e vetme në mesin e top 10 monedhave që ka parë fitime gjatë javës, duke arritur në rreth 3.3%.

Sa i përket humbjeve gjatë javës së kaluar, EOS ka pësuar më shumë nga dhjetë të parët. Përkundër faktit se monedha ka fituar pothuajse 6% në 24 orë, ajo është ende poshtë 15.7% gjatë 7 ditëve të fundit, duke u tregtuar me 7.40 dollarë.

/cointelegraph

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0