Trajnim: "Menaxhimi i ciklit të projekteve" - Business Magazine Albania

Trajnim: “Menaxhimi i ciklit të projekteve”

Trajnim

Kursi do të zhvillohet në 08 shkurt 2021 ora 14.00-17.00 Online në Google Meet.

Trajnimi organizohet nga Universiteti Barleti, Struktura e Trajnimeve Barleti Training and Testing Center(BTTC) dhe struktura Triple City dhe zbatohet nga Akademia e Biznesit dhe Sipërmarrjes Barleti.

Trajnimi do të drejtohet nga Ekspertja e Certifikuar Ndërkombëtarisht në Menaxhim Projektesh Phd. Esmeralda Hasani.

Esmeralda Hasani ka përfunduar PHD në fushën e projekteve dhe financimeve të BE drejt vendeve te Ballkanit. Ajo është diplomuar në të Drejtë Ndërkombëtare, në Universitetin Shtetëror të Milanos, Itali. Znj. Hasani ka kryer studimet master në Planifikim dhe Zhvillimi Projekti. në Shkollën e Biznesit dhe Inovacionit, në Bruksel, Belgjikë. Është eksperte e kualifikuar e kërkimit dhe inovacionit e Komisionit Evropian, e përfshirë në mënyrë aktive në projekte kërkimi, edukimi dhe inovacioni, në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar. Anëtare e Dhomës së Ekspertëve të Projekteve në Amsterdam(Hollandë) prej 2013 dhe me mbi 15 vite eksperiencë në këtë fushë.

Përshkrim i trajnimit:

Orientimi drejt projekteve dhe gjurmimi i financimeve dhe fondeve që lidhen me formatin e tyre, është dhe duhet të jetë një përpjekje e rëndësishme dhe e vazhdueshme e shumë kompanive, institucioneve dhe organizatave për të siguruar në menyrë inteligjente, burime alternative të ardhurash sidomos në periudha vështirësish dhe krizash.

Nisur nga kjo domosdoshmëri gjithnjë e më shumë kompanitë, institucionet dhe organizatat por dhe vetë individët e interesuar, janë të fokusuar në zhvillimin e njohurive por dhe rekrutimin dhe trajnimin e punonjësve, drejt një specializimi konkret në identifikimin e thirrjeve për projekte, përpilimin dhe shkrimin e saktë dhe të suksesshëm, si dhe menaxhimin e plotë dhe profesional të tyre.

Lexo: Fiskalizimi/ Denaj: Koha për një administratë me standarde evropiane

Bazuar në këtë rëndësi programi i trajnimit sqaron, shpjegon dhe detajon praktikisht  të gjitha hapat dhe procedurat e domosdoshme, jo vetëm për më shumë shanse në gjurmim, aplikim dhe hapat e tjera ciklit të projektit por edhe  për ndërtimin e një përvoje dhe profili sa më dinjitoz dhe të besueshëm përballe financuesit dhe donatorit, të individit, kompanisë, institucionit dhe organizatës, qe do ti hapë rrugë atij/asaj drejt vijimësisë pozitive edhe në tregun tërësor të projekteve.

Detajet teknike:

Moduli është i organizuar në 5 ditë nga 2 orë.

Pjesëmarrja për të gjithë modulin: 8.000 lekë

Certifikimi për të gjithë modulin: Certifikatë Vlerësimi e Licensuar

Regjistrimi dhe informacioni për trajnimin: [email protected] / 0697063488

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0