#TiranaWinter2018: Sepse Tirana është e bukur në çdo stinë

#TiranaWinter2018: Sepse Tirana është e bukur në çdo stinë


TiranaWinter2018 një aktivitet i zhvilluar nga VisitTirana në prag të fundjavës, na njohu me hapësira dhe vende në kryeqytet, të cilat shpesh syri ynë nuk i vlerëson siç duhet.

Nën drejtimin e Eva Kushovës, gazetare dhe bashkëpronare e VisitTirana, u prezantuan në një klip të shkurtër 1000 fotot pjesëmarrëse ku në mes tyre 10 u cilësuan si fotot më të mira, 7 morën certifikata mirënjohje dhe 3 u vlerësuan me çmime të mëdha.

Ky konkurs fotografie i cili zhvillohet për të katër stinët e vitit, i hapur për të gjithë ata që e duan fotografinë dhe qytetin e Tiranës, vlerësoi me 3 çmime të para këto foto:

1-   Çmimi i tretë iu dha Arlinda Dragjoshi, e cila fitoi një darkë çift në një nga restorantet Italiane në Tiranë, +39 Food & Club.

2-    Fituesja e çmimit të dytë ishte Fjorda Llukmani. Ajo përfiton një paketë trajtimi spa, ofruar nga Golden Spa Relax.

3-    Fituesi i çmimit të parë u shpall Arend Rada. Ai do të ketë mundësinë e një udhëtimi me balonë, ofruar nga Hot Air Balloon Albania.

VisitTirana është një komunitet i cili nën menaxhimin e Manderina Promotions, promovon vlerat e kryeqytetit duke e bërë atë një burim tërheqës për të gjithë turistët që nuk e njohin mirë vendin tonë. Tirana është një pafundësi destinacionesh, të cilën të gjithë duhet ta eksplorojnë.

VisitTirana është portali kryesor i turizmit të kryeqytetit, duke u ofruar kryesisht turistëve informacione për Tiranën, eventet që zhvillohen dhe gjithë destinacionet që duhen vizituar.

Gjatë aktivitetit u lançua dhe hapja e konkursit të pranverës, #TiranaSpring2018, ku ju mund të bëheni pjesë nga data 1 Mars deri në 31 Maj 2018 duke dërguar një foto të kryeqytetit në stinën më të bukur të tij në faqen e VisitTirana.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0