Tibo - Platforma më e madhe IPTV/OTT për të gjithë shqiptarët kudo në botë! - Business Magazine Albania

Tibo – Platforma më e madhe IPTV/OTT për të gjithë shqiptarët kudo në botë!

TIBO TV ofron shërbimin më cilësor IPTV/OTT që përfshin të gjitha kanalet më të ndjekura nga shqiptarët në të gjithë globin, së bashku me një mori kanalesh ekskluzive!

Pasioni, vendosmëria, angazhimi dhe integriteti janë parimet që kanë ushqyer shpirtin e TIBO që prej fillimeve të tij në vitin 2013.

TIBO vjen me një përzgjedhje të gjerë, ku çdokush do të gjejë veten midis shumëllojshmërisë së kanaleve. Aplikacionet për SMART TV dhe MOBILE ofrojnë një mori veçorish për të siguruar që eksperienca e argëtimit televiziv të jetë sa më cilësore.

Lexo: Google vendos një kabllo nënujore për internetin që shtrihet nga New York në Mbretërinë e Bashkuar dhe Spanjë

TIBO ka shtuar ndjeshëm programacionin me 25 kanale origjinale për filma e dokumentarë, ndërsa së fundi ka shtrirë transmetime edhe në radio “TIBO Radio”, 101.6 FM e cila do të sjellë gjithashtu komentimin “Live!” të ndeshjeve të “Serie-A”.

-“Me këtë partneritet, TIBO nis një kapitull të ri të mrekullueshëm, ku na presin risi e investime të tjera në përmbajtjen e platformës tonë”, – thotë Adnand Mahmuti, presidenti i grupit TIBO. Ai shton më tej se, “ndër vite kemi hasur një mori me sfida e pengesa, të cilat i kemi kaluar të gjithë së bashku si një familje e madhe, duke u mbështetur në ëndrrat dhe vizionet që e kanë bërë platformën televizive më të dashur të shqiptarëve kudo! Me shikimin tonë gjithnjë përpara do punojmë që të sjellim tek të gjithë abonentët TIBO ekselencën që ata meritojnë!”

Për më tepër vizitoni tibo.tv.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0