Thuasje gjysma e pronarëve të makinave elektrike në Amerikë duan të... - Business Magazine Albania

Thuasje gjysma e pronarëve të makinave elektrike në Amerikë duan të…

Disa vite më parë, prodhuesit e automjeteve filluan të bënin plane të përpunuara për të kthyer linjën e tyre në automjete elektrike me bateri.

Disa madje vendosnin afate për t’i dhënë fund prodhimit të veturave me derivate.

Por, interesi i konsumatorëve po pakësohet dhe tani gati gjysma e pronarëve të automjeteve elektrike në Amerikë mund të kthehen në ato me derivate. Çfarë po ndodh?

Studimi i 2024 Mobility Consumer Pulse i McKinsey & Co. zbulon se 46 për qind e pronarëve të automjeteve elektrike në Shtetet e Bashkuara, shumë mbi mesataren botërore prej 29 për qind, duan të kalojnë në vetura me benzinë ​​për shkak të infrastrukturës së papërshtatshme të karikimit.

Që nga maji, SHBA-ja kishte 183 mijë karikues publikë EV, por ende nuk ka mjaftueshëm, shkruajnë mediat.

Arsyet e tjera që pronarët dhanë se pse ata mund të ktheheshin mbrapsht përfshijnë pamundësinë për të karikuar në shtëpi, stresin e shqetësimit për karikimin dhe kërkesat e lëvizshmërisë së karikimit.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0