Telefonat inteligjentë Samsung S21 - zgjedhja më e mirë nëse po blini një smartphone të ri në 2021 - Business Magazine Albania

Telefonat inteligjentë Samsung S21 – zgjedhja më e mirë nëse po blini një smartphone të ri në 2021

Telefonat inteligjentë

Nga dizajni i sofistikuar te një përfundim i bukur mat, e deri te ngjyrat në dispozicion, telefonat inteligjentë Samsung S21 janë pajisja unike që të gjithë duam të kemi.

Samsung është i njohur gjerësisht për smartfonët e tij me performancë të lartë, por çdo herë ai arrin të na befasojë sërish. Seria e telefonave inteligjentë që Samsung prezantoi në fillim të këtij viti nuk mund të kalonte pa u vënë re, dhe ne ju sjellim disa arsye pse do të dëshironi të keni një nga pajisjet e serisë S21.

Ngjyra ikonike dhe një dizajn më kompakt

Modelet kryesore të Samsung nga seria S arritën në Shqipëri në fund të janarit dhe shumë prej adhuruesve të inovacionit po i prisnin me padurim. Telefonat inteligjentë Galaxy S21 krenohen me një dizajn më kompakt dhe janë të disponueshëm në disa ngjyra tërheqëse, përfshirë Lejla të tejdukshme. Gjithashtu, këta telefonë inteligjentë janë të veshur me një përfundim luksoz mat, duke u dhënë atyre një pamje dhe ndjesi të sofistikuar.

Një sistem kamerash me performancë të lartë

Këto telefona inteligjentë Samsung kanë kamera premium me opsione dhe karakteristika të panumërta, me të cilat mund të keni fotografitë dhe shkrepjet më të mira. Enhanced 8K Snap ju lejon të kapni fotografi të kristalta edhe nga video 8K. Përveç kësaj, tipari Director’s View ju lejon të shikoni, ndërroni dhe zgjidhni kornizën më të mirë të mundshme, ndërsa regjistrimi i videos gjatë kalmit nga kamera e përparme në kamerat e pasme është i mundur me Vlogger View, ashtu si ndryshimi i këndit të shkrepjes dhe shikimit.

Rregullimi automatik i ekranit

Telefonat inteligjentë Galaxy S21 kanë një ekran të personalizuar për të parë të gjitha llojet e përmbajtjes. Shpejtësia e kornizës rregullohet automatikisht në ekran,pavarsisht nëse jemi duke naviguar përmes në Instagram ose duke parë serialin e preferuar. Një tjetër avantazh është që ekrani të rregullohet për të zvogëluar lodhjen e syve me funksionin Eye Comfort Shield, i cili rregullon automatikisht filtrin e dritës blu në varësi të kohës së ditës dhe përmbajtjes.

Bateri që zgjat dhe memorie e mjaftueshme për të gjitha fotot dhe videot

Një bateri më e fortë, më e fuqishme dhe e qëndrueshme në këto pajisje unike ju lejon të shijoni përmbajtjen e smartphone-it tuaj kurdo dhe sido që dëshironi. Pajisjet Galaxy S21 dhe S21+ vijnë në versione 128 GB dhe 256 GB, dhe me 8 GB RAM, ndërsa modeli Ultra është i disponueshëm në versione 128, 256 dhe 512 GB, dhe me 12 deri në 16 GB RAM. Kjo i jep smartphone-it tuaj hapësirë ​​të mjaftueshme për të ruajtur të gjitha fotot, videot, muzikën dhe lojërat tuaja të preferuara, gjë që është një lajm i shkëlqyeshëm për këdo që nuk dëshiron të shqetësohet për memorien plot në pajisjen e tij.

Telefoni inteligjent më i fuqishëm në seri – Galaxy S21 Ultra – përmban opsionet më të përparuara të inteligjencës artificiale deri më tani, si dhe mbështetjen e S Pen me të cilën mund të vizatoni, të modifikoni fotografi, të merrni shënime gjatë një takimi dhe të nënshkruani dokumente.

Çmimi i rekomanduar i shitjes me pakicë për Galaxy S21 (8/128 GB) është ALL 104,999 dhe për Galaxy S21 (8/128 GB) ALL 128,999. Çmimi i rekomanduar i shitjes me pakicë për Galaxy S21 Ultra (12/128GB) është ALL 153,999.

Cilado të jetë zgjedhja juaj nga eria spektakolare S21, këta smartphone padyshim do ta bëjnë çdo ditë epike. Me revolucionarizmin erezolucionit, fotove dhe videove, chipset-in më të shpejtë të Samsung deri më sot, mbrojtjen inovative dhe kënaqësinë e plotë për sytë – si brenda dhe jashtë – seria S21 është zgjedhja më e mirë për novatorët pa kompromis.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0