Tashmë aty ku je ulur me celularin në dorë, mund të bësh shopping online si në një Qendër Tregtare - Business Magazine Albania

Tashmë aty ku je ulur me celularin në dorë, mund të bësh shopping online si në një Qendër Tregtare

shopping online

Risia më e re që ofron tregu vendas, është EasyAlbania. Një marketplace i krijuar me premtimin se do na e bëjë jetën më të thjeshtë.

Në format web si dhe i disponueshëm si aplikacion, EasyAlbania u lançua në fund të tetorit me rreth 130 biznese që krijuan dyqanin e tyre në këtë marketplace virtual.

Produkte të shumëllojshme si, veshje për çdo moshë dhe gjini, këpucë, atlete, kozmetikë dhe produkte parafarmaceutike, por gjithashtu dhe produkte arredimi, elektroshtëpiakesh, teknologjike etj., gjenden me një klik dhe garantojnë të vijnë në derën tonë në kohë rekord: në Tiranë brenda ditës dhe në rrethe brenda 48 orëve.

 

Por, shërbimet dhe veçantitë e kësaj platforme nuk përfundojnë këtu. EasyAlbania ofron shërbime të cilat deri dje i kishim shumë të vështira t`i gjenim dhe aksesonim. Shërbime të tilla si elektricistë, hidraulikë, bojaxhi, shtrues pllakash etj. Nëse deri tani, për t`i gjetur pyesnim të njohur, të afërm etj., dhe po të kishim fat gjenim një të disponueshëm, tashmë me një klik nga EasyAlbania ne mund të kemi shërbimet profesionale për të cilat kemi nevojë.
Në komunikimet e kompanisë, EasyAlbania bën me dije se në mënyrë që eksperienca e konsumatorit online të jetë e patëmetë, stafi sigurohet që ta asistojë blerësin në cdo hap. Duke u kujdesur që të gjejë atë që po kërkon apo që të qartësohet për pyetje të ndryshme. Por, si ndodh kjo?

Lexo: Pasi u ndalova nga Google dhe Facebook, mësova pse çdo dyqan e-commerce duhet të përqëndrohet në SEO

Klienti asistohet në çdo hap të tij online përmes stafit të EasyCall që është i disponueshëm në chat ose përmes telefonit. Për çdo paqartësi, pyetje apo dyshim që mund të hasë, klienti merr përgjigje në kohë reale. Pasi është kryer porosia, EasyCall sigurohet që biznesi e ka në stok porosinë dhe EasyCourier shkon për ta marrë nga biznesi dhe për t’ia dorëzuar klientit. EasyCall sigurohet që klienti e ka marrë porosinë dhe është sipas pritshmërive të tij.

Kjo është diferenca që po krijon kjo platformë në Shqipëri. Në rast se deri tani konsumatori shqiptar mendohej 2 herë para se të ndërmerrte një blerje të porositur virtualisht, EasyAlbania ka ngritur një infrastrukturë të tillë që të sigurojë blerësin për një ekperiencë blerjeje të sigurt dhe të patëmetë.

Nëse e bëni download si aplikacion, do përfitoni dhurata dhe oferta extra. Për iOS e gjeni këtu dhe për Android, këtu.

Një risi e domosdoshme për tregun shqiptar që do na e bëjë jetën të lehtë të gjithëve ne.

EasyAlbania, EasyBuy, EasyGet!

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0