Tashmë aplikim online për lejë qarkullimi ndërkombëtar për makinat - Business Magazine Albania

Tashmë aplikim online për lejë qarkullimi ndërkombëtar për makinat


Portali qeveritar E-Albania vjen me një shërbim të ri online për të gjithë qytetarët shqiptarë që zotërojnë një makinë.

Nën emrin “Aplikim për leje qarkullimi ndërkombëtare” ky shërbim lejon që qytetarët, të cilët duan të udhëtojnë jashtë vendit më makinën e tyre, mund të aplikojnë online për të marrë lejën, raporton Business Magazine Albania.

Ky shërbim përveç se mundëson aplikimin online, gjithashtu lejon dhe kryerjen e pagesës së aplikimit për mjetin tuaj online me një tarifë prej 500 lekë dhe vlefshmëria e kohëzgjatjes së saj është një vit.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0