Takimi mes Sejko-s dhe gazetarëve me rastin e mbylljes së vitit

Takimi mes Sejko-s dhe gazetarëve me rastin e mbylljes së vitit


Me rastin e mbylljes së vitit, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko zhvilloi një takim me gazetarë të medias së shkruar dhe asaj elektronike, analistë të politikës dhe të ekonomisë, drejtues dhe përfaqësues të tjerë të medias në Shqipëri.

Takimi u çel me fjalën e mbajtur nga Sejko, në qendër të së cilës ishte vlerësimi pozitiv i qëndrimit profesional dhe realist që media në përgjithësi ka mbajtur gjatë vitit 2015.

Ai theksoi se mediat kanë përcjellë me transparencë dhe vërtetësi vendimmarrjen e Bankës së Shqipërisë në fushën e politikës monetare dhe në atë të stabilitetit financiar, e për rrjedhim duke ndihmuar në përmbushjen e objektivave të Bankës së Shqipërisë.

Në përfundim të fjalës së tij, duke shpresuar në një bashkëpunim dhe mirëkuptim më të mirë në vitin 2016, ai iu përcolli të pranishmëve urimet më të mira për një vit sa më të mbarë dhe të suksesshëm.

/Top-Channel/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0