marketing Archives » Page 2 of 33 » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Marketing

Nëse keni frikë të dështoni, ju nuk do të arrini kurrë suksesin

Sipërmarrje

Emigroi nga Kina 22 vite më parë dhe fliste shumë pak anglisht, tani zotëron kompaninë Zoom me vlerë 3 miliardë dollarë

Strategy

A e kishit menduar një formë të tillë marketingu?

Marketing

11 sekrete që ekspertët e marketingut nuk duan që ju t’i dini

Business Pulse

A e dinit që ekzistojnë Podcaste edhe në gjuhën shqipe? Ja cilët janë 5 prej tyre!

Business Pulse

7 podcaste për biznesin dhe kreativitetin që duhet t’i dëgjoni me patjetër

Trajnime

Trajnim interaktiv 4 javor me temë: “Aftësitë e Sipërmarrjes, Menaxhimit dhe Zhvillimit të një Biznesi të Suksesshëm”

Teknologji

Netflix po i kërkon konsumatorëve të bëjnë diçka të paimagjinueshme (A është kjo gjeniale apo diçka e çmendur)

Sipërmarrje

Ylli i Youtube tregon se sa para fiton nga një video me 1 milion shikime

Teknologji

Tani mund të luani shah në makinën e Tesla-s (VIDEO)