Studimi i Deloitte në Amerikën e Veriut, CharterUP renditet në vendet e para - Business Magazine Albania

Studimi i Deloitte në Amerikën e Veriut, CharterUP renditet në vendet e para

CharterUP është renditur si një nga kompanitë me zhvillim më të shpejtë, ndikim dhe rritje në Amerikën e Veriut. Sipas asaj që njofton kompania, ky vlerësim është dhënë nga Deloitte si kompania në fushën e teknologjisë me rritje më të shpejtë; duke u renditur në vendin e 8-të në Amerikën e Veriut.

CEO i CharterUP, Armir Harris vlerëson rritjen e CharterUP, me investimin e  vazhdueshëm të kompanisë në shërbimin ndaj klientit dhe teknologjinë. “Sot është një moment historik i rëndësishëm. Që nga ditët e themelimit, ne kemi qenë në rritje eksponenciale. Ne jemi vërtet të nderuar nga Deloitte për këtë njohje. Është përulëse të shohësh sa jemi rritur në një kohë kaq të shkurtër. Kemi arritur të grumbullojmë qindra miliona dollarë udhëtime në platformën tonë dhe ky numër vazhdon të rritet, “tha Harris.

“Askush nuk ka arritur të ndërtojë një platformë si CharterUP. Jemi duke krijuar një ‘Expedia për autobusët’. Në një ndalesë, klientët mund të vizitojnë platformën tonë, të konsultojnë çmimet dhe të shohin menjëherë të gjitha opsionet e autobusëve në zonën e tyre. Tregut i mungonte ky lloji shërbimi që ofron CharterUP, ”vazhdoi Harris.

Ndërsa kjo shënon renditjen e parë të CharterUp në listën e Deloitte Fast 500, kompania ka shënuar rritje të qëndrueshme të të ardhurave çdo vit që nga themelimi. “Ne krijuam CharterUP si një mënyrë që operatorët e autobusëve të rimarrin pjesën e tyre të tregut në internet,” tha Harris. “Është emocionuese të shohësh teknologjinë tonë të vlerësuar.”

“Deloitte Technology Fast 50” në Amerikën e Veriut është një program që njeh dhe profilizon kompanitë e teknologjisë me rritje të shpejtë në rajon. Aktualisht në edicionin e tij të 21-të, ky program rendit 50 kompanitë publike ose private të teknologjisë me rritjen më të shpejtë. Fituesit e çmimeve Technology Fast 50 për vitin 2020 përcaktohen bazuar në rritjen e të ardhurave për katër vjet (2016 deri në 2019), duke shtuar se kompanitë duhet të kenë të ardhura operative të vitit bazë prej 50,000 euro në 2016, 2017, 2018 dhe të ardhura operative të vitit aktual (2019) prej të paktën 100,000 euro. “Deloitte Technology Fast 50” në Amerikën e Veriut është pjesë e programit global “Deloitte Fast 500”.

Rreth CharterUP

CharterUP është platforma kryesore e rezervimit të autobusëve. CharterUP bashkëpunon me 1,000+ operatorë autobusësh në të gjithë Amerikën e Veriut për të krijuar një treg në internet për autobusët charter. Është programi i parë dhe i vetëm që ofron të dhëna në kohë reale, duke i lejuar udhëtarët të rezervojnë autobusë brenda 60 sekondave. Klientë të tillë si universitetet, agjencitë qeveritare dhe korporatat janë në gjendje të gjurmojnë autobusët dhe të shikojnë çmimet në kohë reale, vlerësimet dhe lehtësitë nga ofruesit e shumtë në të njëjtën kohë. Teknologjia e platformës së CharterUP është e para në industrinë e autobusëve privatë, duke transformuar ndjeshëm përvojën e klientit.

BIZJOURNAL

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0