Spector, pajisja e cila identifikon llojin dhe madhësinë e shkrimit - Business Magazine Albania

Spector, pajisja e cila identifikon llojin dhe madhësinë e shkrimit


Adhuruesit e fonteve shpesh nuk arrijnë të identifikojnë llojin dhe madhësinë në të cilën ato janë shkruar.

Fiona O’Leary ka zhvilluar një pajisje cilindrike të quajtur Spector e cila skanon dhe identifikon llojin e shkrimit si dhe madhësinë. Spector ka një kamera të vendosur në bazë me anë të cilës mund të rruani deri 20 pamje të cilat më vonë mund ti shkarkoni në kompjuterin tuaj.

 

/ Gazeta Express

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0