Sipërmarrësit e sektorit të drurit takohen në Milano


Nga transformimi i parë i drurit, tek përpunimi masiv, tek paneli dhe materialet kompozite, tek punimet përfundimtare të sipërfaqeve, mjetet e punës, aksesorët, bojrat, ferramenta dhe produktet gjysëm të gatshme për mobilje: 400 ekspozues të gatshëm të mirëpresin vizitorët nga e gjithë bota.

Organizohet Panairi i Teknologjisë së Drurit dhe Pjesëve për Industrinë e Mobilimit Xylexpo  në Fieramilano Quartiere nga datat 26 deri më 29 maj 2020.  Ky panair zhvillohet një herë në dy vjet.

Lexo: Energjia e drurit, gjigandit që nuk fle, sipas ekspertëve të FAO-s dhe UNECE

Xylexpo:
Xylexpo është historikisht një panir prestigjoz në sajë të ofertës inovative të ekspozuesve dhe për cilësinë dhe numrin e lartë të demostrimeve të ofruara për makineritë dhe produktet e ekspozuara. Vizitorët mund të testojnë drejtpërdrejt forcën inovuese të teknologjive të reja digjitale të prodhimit, risitë mbi teknologjitë dhë materialet, të krijuara për zdrukthtarë dhe për prodhues të mobilerisë që synojnë të maksimizojnë efikasitetin dhe produktivitetin e industrisë së tyre. Nëse nuk doni të humbisni të gjitha këto, shihni xylexpo.com.

Lexo: Certifikohen 13 mjeshtra zejtarë

Milano, qyteti i design-it:

I afirmuar në nivel botëror si qyteti i design-it dhe arkitekturës, Milano i ofron vizitorëve një eksperiencë arti dhe kulture, gastronomie dhe stilit italian të jetesës. Qyteti ofron një gamë të gjerë strukturash luksoze, hotele ekskluzive, zinxhire ndërkombëtare, boutique hotel, si dhe akomodim low cost, guest house, vila dhe apartamente për të përmbushur çdo kërkesë.

Për ata që duan të jenë pjesmarrës më poshtë do të njiheni me kontaktet:

Tel: 042251051/36/34

Email: tirana@ice.it

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale