Sipërmarrësi i Vitit dhe Startupi i Vitit, voto në Businessmag.al

sipërmarrësi

10 ditë më parë Businessmag.al hapi nominimet për Sipërmarrësin/en e Vitit dhe Startupin e Vitit. Qindra persona nominuan sipërmarrës e startup-e, duke tejkaluar pritshmëritë tona, si nga numri i të nominuarve, edhe nga numri i personave që u përfshinë në platformën tonë dhe në mediat tona  sociale.

Mbyllja e nominimeve me datë 17 i lë vend fazës së dytë, asaj të votimit të startup-eve dhe sipërmarrësve më të nominuar mes të gjithë të nominuarve.

Voto Këtu sipërmarrësin dhe/apo Startup-in e Vitit.

Kjo është hera e parë që BM, organizon nominimet dhe votimet për  Sipërmarrësin dhe Startupin e vitit. Sipërmarrja është “motori” i cili mban gjallë ekonominë e një vendi. Ky është një vit i rëndësishëm e sfidues për cdo biznes e sipërmarrës por në vecanti për startup-et. Ende në fazë inkubimi apo testimi, ato duhej të vepronin në kushte të reja tregu.

Ndaj ju ftojmë të votoni këto ditë për sipërmarrësin/en më të mirë sipas jush, si dhe për Startupin  e Vitit.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale