Sipërmarrësi i Vitit dhe Startupi i Vitit, voto në Businessmag.al - Business Magazine Albania

Sipërmarrësi i Vitit dhe Startupi i Vitit, voto në Businessmag.al

sipërmarrësi

10 ditë më parë Businessmag.al hapi nominimet për Sipërmarrësin/en e Vitit dhe Startupin e Vitit. Qindra persona nominuan sipërmarrës e startup-e, duke tejkaluar pritshmëritë tona, si nga numri i të nominuarve, edhe nga numri i personave që u përfshinë në platformën tonë dhe në mediat tona  sociale.

Mbyllja e nominimeve me datë 17 i lë vend fazës së dytë, asaj të votimit të startup-eve dhe sipërmarrësve më të nominuar mes të gjithë të nominuarve.

Voto Këtu sipërmarrësin dhe/apo Startup-in e Vitit.

Kjo është hera e parë që BM, organizon nominimet dhe votimet për  Sipërmarrësin dhe Startupin e vitit. Sipërmarrja është “motori” i cili mban gjallë ekonominë e një vendi. Ky është një vit i rëndësishëm e sfidues për cdo biznes e sipërmarrës por në vecanti për startup-et. Ende në fazë inkubimi apo testimi, ato duhej të vepronin në kushte të reja tregu.

Ndaj ju ftojmë të votoni këto ditë për sipërmarrësin/en më të mirë sipas jush, si dhe për Startupin  e Vitit.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0