Simboli ynë kombëtar, logo e birrës zvicerane
Përditësuar së fundmi: 11/07/2018

Simboli ynë kombëtar, logo e birrës zvicerane

Share
nga Neada Muçaj
Kor 11, 2018

Simboli i shqiponjës pushtoi mediat botërore pas ndeshjes Zvicër-Serbi, kur dy lojtarët me origjinë shqiptare Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri festuan duke bërë simbolin e shqiponjës me duar.

Lajmi mori jehonë edhe pas kërkesës së Serbisë, për të ndëshkuar dy futbollistët, por FIFA mendoi t’i dënojë ata vetëm me gjobë.

Ndërkohë tashmë, simboli i shqiponjës ka përfunduar i stampuar edhe në një shishe birre në Zvicër. Duket një lëvizje e zgjuar e kompanisë “Luzerner Bier”, duke pasur parasysh numrin e madh të shqiptarëve në këtë shtet.

Ausverkauft und nicht mehr erhältlich.– – – –Rezept für den Doppelradler: 2 Teile «Luzerner Bier – Original», 1 Teil…

Publiée par Luzerner Bier sur Mercredi 27 juin 2018

/NAU


Evente

Le të ndërtojmë një rrjet nervor

Shtator 26, 2018
6:30 PM – 9:30 PM

Coworking Week 2018

Tetor 4, 2018
7 PM

AllWeb Albania 2018

Tetor 11, 2018
9 AM - 6 PM