Si të punësosh njerëzit e duhur nëpërmjet Testit të Birrës?


Ne shpenzojmë një mesatare prej 90,000 orësh në punë të jetës sonë, që do të thotë se më shumë kohë shpenzon me skuadrën tënde, sesa me familjen. Pavarësisht gjithë këtij angazhimi të madh me kohën, shumë kompani neglizhojnë të fokusohen në përshtatjen kulturore ose të personalitetit kur ata marrin në punë njerëz.

Këtë gabim e kam bërë vetë kur nisa karrierën time si sipërmarrës, dhe rezultatet nuk ishin edhe aq të dëshirueshme. Morali ra. Produktiviteti u zvogëlua. Kështuqë e ndryshova këtë situatë duke bërë prioritet përputhshmërinë gjatë procesit të rekrutimit.

Tani ne e vëmë theksin në punësimin e njerëzve të cilët vërtet shkojnë me njëri-tjetrin. Vëmendja ndaj përputhshmërisë kulturore jo vetëm e ka bërë 1-800-GOT-JUNK? dhe kompanitë e mia të tjera një vend më të mirë për të punuar,por ka rritur edhe kthimin tonë nga investimet. (ROI-Return On Investment). Ja se çfarë kam bërë për t’u siguruar se të rinjtë në kompani përshtaten me kulturën tonë të mrekullueshme në organizatë.

Pjesa 1: Testi i birrës

Në 1994-n, rritja e kompanisë sime u ndal, qëndroi në stanjacion. Ne kishim plot biznese, por unë e kisha humbur entuziazmin tim. Në fakt, shmangia e shkuarjes në zyrë sepse më ishte kthyer në një ambjent negativ, mbushur me njerëz që nuk ishin tipi im. Ata nuk ishin bashkëpunues në skuadër dhe nuk ndanin vizionin tim. Edhe pse ishte biznesi im, nuk po kënaqesha.

E dija se nëse doja të dilja jashtë zakoneve të mia, do të duhej të bëja një ndryshim draamtik. Kështuqë i pushovanga puna 11 pjesëtarët e skuadrës. Që nga ai moment e tutje, vendosa të punoja me njerëz që më pëlqenin vërtet, kështuqë mund të ndërtonim diçka të madhe bashkë.

Ndërkohë që fillova të rindërtoja skuadrën time, unë kuptova se procesi i rekrutimit duhej të fokusohej më pak në çekimin e një liste dhe të fokusohej më tepër në besimin te vetvetja. Sapo kandidatë potencialë shfaqeshin, unë filloja të mendohesha, “A më pëlqen ky person? A më duken interesantë, dhe të interesuar? A kanë pasion për diçka në jetë?”

Nga kjo unë zhvillova atë që quhet ‘Testi i Birrës,’ duke i reduktuar ato pyetje dhe duke e çuar në një: “A do më pëlqente të pija një birrë me këtë person?” Është hipotetike, pjesën më të madhe të kohës, por ëhstë shumë efektive.

Nëse përgjigjia është po, është mbase fillimi i një marrëdhënie shumë të mirë pune. Pasja e kualifikimeve të duhura për punën është esenciale, por ‘Testi i Birrës’ përcakton nëse kandidati është kulturalisht i përshtatshëm. Sigurisht, është e thjeshtë, por të çon drejt te qëllimi, dhe ka qenë e paçmueshme për skuadrën me të cilën më pëlqen të punoj çdo ditë.

 

/Shkruar nga Brian Scudamore, Publikuar më parë nga Forbes.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale