Si të Marrësh më të Mirën e Kamerës Fantastike të Galaxy S20 » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 26/03/2020

Si të Marrësh më të Mirën e Kamerës Fantastike të Galaxy S20

Share
nga Admin
Mar 26, 2020
Business Magazine Albania constitutes an online periodical publication of business related articles. It is the first of
lexo me teper >

Kamera e serisë Galaxy S20 është më e fuqishmja e gjithë sagës Galaxy. Duke kombinuar një sistem hardware themelor me software inovativ të mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, kamera në Galaxy S20, S20 + dhe S20 Ultra është ndërtuar për të ndryshuar mënyrën se si ne kapim momentin.

Çdo aspekt i kamerës së Galaxy S20 është krijuar për t’ju ndihmuar të shkrepni, modifikoni dhe shkëmbeni fotografi dhe video më lehtë se kurrë. Lexoni më tej për të zbuluar se si tiparet dhe aftësitë kryesore të tij mund t’ju ndihmojnë të kapni çdo moment, siç e shihni.

  1. Kap atë që është e rëndësishme, siç është

Kur bëhet fjalë për të bërë foto reale, rezolucioni i një aparati fotografik është thelbësor. Në mënyrë që t’ju ndihmojnë të bëni shkrepjet tuaja të nivelit tjetër, secila prej pajisjeve Galaxy S20 vjen me një aparat fotografik me një sensor të përparuar, në mënyrë që të mund të regjistroni momentet tuaja të veçanta me rezolucion super të lartë.

Me rezolucion 108MP në S20 Ultra dhe 64MP në S20 dhe S20+, fotografitë dhe videot janë kaq të përsosura në pixel, sa ju mund të zmadhoni pamjet e qytetit ose peizazhe edhe me detajet më të vogla.

  1. Afrohu tek Aksioni

Jo vetëm që kamera e Galaxy S20 është e fuqishme, por është gjithashtu plot me aftësi të reja inovative Zoom. Karakteristika Space Zoom e Galaxy S20 ju afron më shumë me të gjitha veprimet, me S20 dhe S20 + që mbështesin zmadhimin deri në 30x dhe S20 Ultra që mbështet një zmadhim 100x që ndryshon lojën.

Pavarësisht nëse jeni në një koncert apo po përpiqeni të kapni lojtarin tuaj të preferuar gjatë një loje, Space Zoom do të thotë që ju jeni në gjendje të zmadhoni pamjet që doni, teksa ruani qartësinë e fotografisë. Edhe nëse po kërkoni të fotografoni diçka që ndodhet shumë larg – siç është Hëna – do të jeni në gjendje të kapni subjektin ndriçues sikur të jetë pikërisht përpara jush me Space Zoom.

  1. Zhytu në një Video Kinematografike

Nëse jeni duke xhiruar një muzg që të lë pa frymë në kohë reale, tani me Galaxy S20, mund të kapni çdo detaj të bukur në 8K pa nevojën e pajisjeve të tjera – perfekte për ato momente që nuk kërkojnë asgjë më pak sesa të regjistrohen me cilësi kinematografike.

  1. Lëre Kamerën ta Bëjë Punën

Gjetja e modalitetit të përsosur të kamerës mund t’ju kushtojë sekonda thelbësore kur përpiqeni të kapni një bashkim spontan ose qëllim të papritur. Single Take heq presionin pasi e shfrytëzon AI për të kapur versione të ndryshme të së njëjtit moment duke përdorur secilën nga kamerat e tij.

Me Single Take, gjithçka që duhet të bëni është të shtypni Record kur momenti thërret dhe Galaxy S20 do të kapë pamjet, deri në 10 sekonda, me një gamë të gjerë të modaliteteve të kapjes. Pasi të kalojë momenti, do të keni mundësi të rishikoni klipet dhe të vendosni nëse ju pëlqen ajo që keni qëlluar më së miri si time lapse, si një video forward-and-reverse, ose si një nga shumë opsionet e tjera në aplikacionin Gallery.

  1. Qëndro i Fokusuar për Argëtim

Jeta ndodh shpejt, dhe disa nga kujtimet tona më argëtuese ndodhin kur jemi në lëvizje. Prandaj, kamerat duhet të jenë në gjendje të ecin me aventurën tonë të përditshme, edhe kur ato po ndodhin me shprejtësi 10 milje në orë.

Super Steady i përmirësuar shfrytëzon një stabilizator të ri dhe të përmirësuar anti-rolling dhe analiza të lëvizjes AI për të stabilizuar lëvizjen teksa regjistroni. Kështu që herën tjetër kur po përpiqeni të kapni të gjitha veprimet në kamera, mos u shqetësoni – pajisja juaj S20 do t’ju ndihmojë me të shkrepura të qarta dhe të qëndrueshme.

  1. Kap Qartësisht, edhe Natën

Kur kapim skena në kushte me dritë të ulët, shpesh jemi të zhgënjyer kur shohim që fotografitë tona dalin jo të qarta, ose thjesht të ndryshme me pamja para nesh. Por kamera e Galaxy S20 është e vendosur të ndryshojë gjithçka falë sensorit të saj më të madh të imazhit, që do të thotë se edhe në modalitetin e kamerës së paracaktuar, fotot dhe videot dalin të qarta dhe reale, pavarësisht nga kushtet e ndriçimit.

Ju gjithashtu mund të aktivizoni modalitetin Night Mode në pajisjen tuaj Galaxy S20. Mundësuar nga teknologjia e përpunimit të shumë imazheve dhe përbërja multi-ISO, Night Mode e Galaxy S20 funksionon për të zvogëluar turbullirën e lëvizjes që gjendet në fotot gjatë natës, dhe dritat e ulëta. S20 Ultra madje përmban një teknologji unike nona-binning, e para e këtij lloji, e cila bashkon nëntë piksele në një për fotografi dhe video të jashtëzakonshme me dritë të ulët.

  1. Mos Humbisni Asnjë Mundësi për të Shkrepur dhe Ndarë

Jo vetëm që kamera e Galaxy S20 është e gatshme për çdo skenar, por gjithashtu çon performancën e fuqishme në nivelin tjetër. Falë aftësisë së saj të jashtëzakonshme të ruajtjes, do të keni hapësirë ​​të bollshme për të gjitha fotot dhe videot tuaja të preferuara. Dhe me baterinë që zgjat gjatë gjithë ditës, nuk do të keni kurrë nevojë të prioritizoni përdorimin në telefonin tuaj, do të thotë se nuk do të humbisni asnjë moment të veçantë. Gjithashtu, për ata që duan të përhapin dashurinë, Shpejtësia e Shpejtë e Galaxy S20 lejon përdoruesit të ndajnë skedarë me deri në pesë miq në të njëjtën kohë, pa çiftim të pajisjes.

Kamera e Galaxy S20 është krijuar për të hequr stresin nga fotografimi dhe realizimi i videove, në mënyrë që të kapni gjithçka siç e shihni, më lehtë se kurrë më parë – gjithçka që duhet të bëni është të merrni shënjestër dhe të shkrepni.

Subscribe në kanalin tonë në YouTube


Evente